Marzena Machałek wiceministrem edukacji [KOMENTARZE]

z informacji prasowych (mz) | Utworzono: 2017-03-10 13:51 | Zmodyfikowano: 2017-03-10 13:53
Marzena Machałek wiceministrem edukacji [KOMENTARZE] - Zdjęcia: MEN
Zdjęcia: MEN

W lutym br. na antenie Radia Wrocław rozmawialiśmy z Marzeną Machałek posłanką i zarazem wiceszefową sejmowej Komisji Edukacji Nauki i Młodzieży o reformie edukacji. Zapis rozmowy można znaleźć tutaj:

Zastępca prezydenta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak trzyma kciuki za nową wiceminister. Był też zaskoczony informacją o nominacji:



Marszałek dolnośląski, Cezary Przybylski, mówi, że przed nową wiceminister stoją trudne wyzwania w dobie reformy oświaty:

Marzena Machałek była w swej karierze radną i zastępcą burmistrza Kamiennej Góry. Cale swoje zawodowe życie związana jest z oświatą. W 2006 roku pełniła funkcję dolnośląskiego wicekuratora oświaty. Także w 2006 roku została posłem zastępując Jana Zubowskiego, który po wygranych wyborach na prezydenta Głogowa złożył swój mandat poselski. Od tamtego czasu Marzena Machałek nieprzerwanie jest posłem z list Prawa i Sprawiedliwości. Urodzona we Wrocławiu wiceminister jest Honorowym Obywatelem Jeleniej Góry.

Marzena Machałek urodziła się 29 sierpnia 1960 r. we Wrocławiu. Ukończyła studia z zakresu filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim w 1992, a także ukończyła studia podyplomowe z nadzoru pedagogicznego oraz organizacji i zarządzania. W latach 80. zaangażowana była w działalność „NSZZ Solidarność”.

W latach 1998-2002 pełniła funkcję zastępcy burmistrza do spraw polityki społecznej w Kamiennej Górze.

Od 1983 do 2006 r. pracowała jako nauczycielka w szkole podstawowej. Od 2006 r. pełniła funkcję dolnośląskiego wicekuratora oświaty.

W wyborach parlamentarnych w 2007 uzyskała mandat poselski z listy Prawa i Sprawiedliwości. W wyborach do Sejmu w 2011 z powodzeniem ubiegała się o reelekcję, a w 2015 została ponownie wybrana do Sejmu, otrzymując ponad 14 tys. głosów.

W Sejmie zasiadała w: Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych, Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych oraz Komisji Ustawodawczej. Od 2016 roku zaangażowana w działania na rzecz reformy edukacji.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.