Odkryli nowe korytarze w zabytkowej kopalni srebra
Kierujący pracami Jan Duerschlag mówi, że poruszają się tylko w stabilnych miejscach, ich celem jest opracowanie mapy kopalni. Kolejne, kilkadziesiąt metrów sztolni odkryto zaledwie dwa dni temu:
Wspólnym celem eksploratorów i samorządu jest doprowadzenie do otwarcia kopalnia dla turystów. Może to potrwać nawet trzy lata.
W środku był dzisiaj archeolog z biura konserwatora zabytków z Wałbrzycha, Marek Kowalski. Radiu Wrocław mówi, że na ścianach wyrobisk widać kilka wieków tradycji wydobycia: - Widzimy tam i średniowiecze i czasy nowożytne - mówi zafascynowany Marek Kowalski.
O odkryciu informowaliśmy w listopadzie: Znaleźli starą, zapomnianą kopalnię srebra (ZDJĘCIA)
Nową część kopalni odkryto zaledwie dwa dni temu. Jak podają eksploratorzy: „Nowo odkryty kompleks różni się charakterem wykonania oraz wielkościami i wysokościami chodników od poprzednio odkrytej części co pozwala przypuszczać iż odnaleziono drugą kopalnię która jest połączona jest z poprzednią”. Do tego miejsca prowadzi wąskie przejście, za którym mieści się komora wysoka na około 7 metrów. Dalej jest szyb prowadzący do niższego poziomu kopalni, którego chodniki, częściowo zalane są wodą.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.