Japońska korporacja, nowa biblioteka we Wrocławiu i "Dzieci z Pawiaka" [WIDEO]
Na początku programu przenieśliśmy się do... japońskiej korporacji, no i trochę na pewną intrygującą wyspę. Naszym gościem był Piotr Milewski, spędził w Japonii 9 lat. Jest autorem książek: "Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej", "Dzienniki japońskie. Zapiski z roku Królika i roku Konia", "Islandia albo najzimniejsze lato od pięćdziesięciu lat" i wydanej kilka miesięcy temu zabawnej, zbeletryzowanej autobiograficznej opowieści pt. (Wydawnictwo Świat Książki).
Jak zawsze w przedostatni czwartek miesiąca wróciliśmy do cyklu Bibliotekarz Poleca. Tym razem naszym gościem była Joanna Szczygłowska, kierowniczka nowej biblioteki na Jagodnie (Filia 14 Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu), przy okazji copywriterka, animatorka, twórczyni i wielka miłośniczka terenowych gier mobilnych, magister Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa, a prywatnie czytelniczka uzależniona od literatury faktu, uwielbiająca ruch, przyrodę, naturę i gry planszowe.
Pisze nocami. Czyta w dzień. I uważa, że świat jest pełen historii do opowiedzenia. Autorka, która ocala historie od zapomnienia, dolnoślązaczka, reporterka. Zadebiutowała reportażem „Dziewczęta z Auschwitz. Głosy ocalonych kobiet” w 2018 roku, który już przed oficjalną premierą stał się bestsellerem. Jej druga książka „Tylko przeżyć. Prawdziwe historie rodzin polskich żołnierzy” swoją premierę miała w 2019 roku i w kategorii non fiction także znalazła się wśród najlepiej sprzedających się książek. Za chwilę do księgarń trafi jej książka "Dzieci z Pawiaka" (Wydawnictwo Znak), opowiadająca o największym więzieniu gestapowskim na terenach polskich widzianym oczami dzieci i młodych ludzi, którzy trafiali tam za działalność konspiracyjną. Naszym gościem była autorka Sylwia Winnik.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.