Światowy sukces ekspertów z KGHM i naukowców Politechniki Wrocławskiej
Eksperci i naukowcy opracowali metodę usprawniania złożonych procesów produkcyjnych. - Nasza metoda przypomina wpuszczanie kontrastu do organizmu człowieka przez lekarzy - wyjaśnia Adam Bugajczuk Wiceprezes Zarządu ds. Rozwoju w "Polskiej Miedzi":
- Wpuszczaliśmy w ciąg technologiczny takie "pelet-kapsułki", które pokazywały nam przez cały ciąg technologiczny jak przechodził urobek, w którym miejscu i kiedy się pojawiał. To nam pozwoliło zoptymalizować proces zarządzania tym materiałem i logistykę.
- Pracowaliśmy zespołowo - powiedział Adam Bugajczuk wiceprezes KGHM:
- To było konsorcjum międzynarodowe składające się z wielu instytucji i uczelni. KGHM odegrał tutaj kluczową rolę, bo większość testów odbyła się w naszej firmie. Z tego projektu będą czerpały wszystkie firmy produkcyjne na świecie, które mają ciąg technologiczny.
Dr hab. inż. Robert Król z Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej, który koordynował na uczelni prace w ramach projektu DISIRE mówi, że znalezienie się na tej liście jest ważnym wyróżnieniem:
Profesor Król wyjaśnia też, na czym polega proces, którego projekt opracował zespół Politechniki i KGHM:
Zagraniczni eksperci uczestniczący w projekcie DISIRE podkreślają, że koncern "Polska Miedź" - ze swoimi kopalniami, zakładami wzbogacania rud i hutami, może być uznany za jeden z najlepszych poligonów doświadczalnych dla nowych technologii w tej części Europy.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.