Kilka lat pracy i prawie milion złotych. Numeryczna mapa Legnicy gotowa
Wydali na nią prawie 900 tysięcy złotych. Wpisanie wszystkich danych do komputerów zajęło kilka lat. Ale opłaciło się. Numeryczna mapa Legnicy jest dziś jednym z najlepszych źródeł informacji o mieście. Niemal pod każdym adresem znaleźć można nie tylko współczesny opis nieruchomości, ale również jej historię. Jarosław Kudryk, szef Wydziału Geodezji i Kartografii podkreśla jednak, że stworzenie wirtualnej mapy to jedynie ostatni etap pracy kilku pokoleń.
- Bo to jest praca wielu osób. Duży stopień wykorzystania prac geodezyjnych, które powstały w ostatnich 40 latach, świadczy, że geodeci wykonali z Legnicy bardzo dobrą pracę. I to jest bardzo dobrej jakości dokumentacja, która pozwalała nam to wykorzystać, usystematyzować i spiąć razem wszystkie te rejestry.
Do podstawowej wersji numerycznej mapy Legnicy już w tej chwili każdy ma bezpłatny dostęp.
Pracownicy Wydziału Geodezji i Kartografii legnickiego magistratu podkreślają, że to tylko niewielka część możliwości internetowej aplikacji.
Autorzy programu - przy okazji - pod egidą językoznawców dokładnie opisali prawidłowe nazwy ulic. Teraz ruch należy do radnych, którzy powinni specjalną uchwałą przyjąć stosowne nazwy.
Nasz reporter jest pierwszym dziennikarzem, który miał możliwość przetestowania projektu:
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.