Prot Jarnuszkiewicz "For a moment I had everything"
Prot Jarnuszkiewicz studia wyższe odbył w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej na kierunku Realizacja Obrazu Filmowego, Telewizyjnego i Fotografia w systemie stacjonarnym. Studiował pod przewodnictwem między innymi prof. Ewy Braun, prof. Mieczysława Jahody, prof. Andrzeja Jaroszewicza, prof. Witolda Sobocińskiego i prof. Jerzego Wójcika. Profesor zwyczajny sztuki. Dziekan Wydziału Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Prowadzący pracownię Relacji Wizualnych, której absolwenci czterokrotnie zdobywali tytuł najlepszego dyplomu Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, raz zaś najlepszego dyplomu Akademii Sztuk Pięknych w Polsce. Kierownik zadań badawczych prowadzonych na Wydziale. Za swoje zasługi dla rozwoju dydaktycznego i naukowego Akademii czterokrotnie wyróżniony nagrodą Rektora ASP w Warszawie, w tym najwyższą z możliwych, Pegazem. Wykładowca Warszawskiej Szkoły Filmowej od początku jej utworzenia.
Działa twórczo na dwóch polach; pierwszym z nich jest fotografia artystyczna. Podczas doskonalenia się jako pedagog równolegle rozwijał się jako aktywny twórca. Zrealizował liczne autorskie projekty fotograficzne, z których najważniejsze to Portret Rodzinny, Trwanie Przestrzeni, Nieobecność, Hommage dla Piotra Łazarkiewicza, Perfectly Happy People czy For a moment I had everything. Zorganizował kilkadziesiąt wystaw o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. Jego prace znajdują się w kilkudziesięciu kolekcjach prywatnych i muzeach w kraju i zagranicą.
Drugim torem jego rozwoju artystycznego jest reżyseria światła i projekcji wideo w spektaklach teatralnych. Od 2007 roku współpracuje między innymi z takimi teatrami, jak Teatr Rozmaitości, Teatr Wielki Opera Narodowa, Teatr Narodowy w Warszawie, Teatr Nowy w Poznaniu, Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Przez dziesięć lat działalności na tym polu zrealizował ponad czterdzieści projektów reżyserii światła, pracując z reżyserami: Izabelą Cywińską, Grzegorzem Bralem, Zbigniewem Brzozą, Andrzejem Domalikiem, Robertem Drobniuchem, Natalią Korczakowską, Bogusławem Lindą czy Rudolfem Zioło. Tutor w programie Gaude Polonia. W latach 2017 – 2018 członek zespołu eksperckiego ds. oceny wyników realizowanych zadań badawczych w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W 2016 roku za swoje zasługi dla kultury polskiej został odznaczony brązowym orderem Gloria Artis.
Kurator wystawy: Manfred Bator
Projekt jest dofinansowany z Budżetu Województwa Dolnośląskiego
Data:
06 marca 2020 – 27 marca 2020
Wernisaż:
06.03.2020, godz. 18.00
Miejsce:
Galeria FOTO-GEN
Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu
Instytucji Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego
pl. bpa Nankiera 8, 50-140 Wrocław
tel. 71 344 78 40
e-mail: [email protected]
Galeria czynna:
Wtorek-niedziela w godz. 11.00-19.00
Bilety:
Normalny 4 zł, ulgowy 2 zł
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.