TOP5 dolnośląskich muzeów - edycja 3 [GŁOSOWANIE]
Codziennie można oddać głos. Zwycięża muzeum, które uzbiera najwięcej głosów. Głosowanie potrwa do 28 lutego do godziny 9.00. Głosy oddawane z adresów IP będących węzłami sieci TOR oraz serwerami proxy oraz głosy oddane przez roboty będą usuwane.
Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju
Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju to charakterystyczny, zabytkowy obiekt tuż przy krajowej ósemce. Kierowcy przejeżdżając obok tego miejsca z pewnością czasem nawet nie przypuszczają jak ciekawe eksponaty posiada w swojej kolekcji. Papiernia liczy sobie kilka wieków, samo muzeum niedawno skończyło 50lat. Odwiedzając je poznamy zabytkowe maszyny, dowiemy się jak czerpać papier, a nawet będziemy mogli sami stworzyć własną kartkę. Są też czasowe wystawy papierowych rzeźb czy wystawy stałe jak ta z pieniądzem papierowym, mająca nawet walor praktyczny w życiu codziennym. Właśnie tam dowiemy się więcej o historii pieniądza, ale także o jego zabezpieczeniach. Są też cuda architektoniczne czy historyczne polichromie
Muzeum Miedzi w Legnicy
W 1962 roku zaczynali zupełnie od zera, bo przedwojenne zbiory zostały zniszczone. Dzisiejsze, wypełniają to miejsce niemal po brzegi. Motywem przewodnim działalności legnickiego Muzeum od zawsze były dzieje Legnicy i miedź, ale nie tylko jej historia i znaczenie przemysłowe dla regionu, ale jej wykorzystywanie w sztuce i w codziennym życiu. Tak powstało jedyne w Polsce Muzeum Miedzi. Dziś to kompleks kilku budynków tuż obok Rynku, a także oddział Muzeum Bitwy Legnickiej w Legnickim Polu i największe na Dolnym Śląsku lapidarium.
Wrocławskie Hydropolis
Z tradycyjnym muzeum ma wspólnego niewiele - to raczej multimedialne centrum rodem z XXI wieku. W roli głównej... woda. Pod każdą możliwą postacią. Hydropolis - jedna z najmłodszych, a zarazem najpopularniejszych atrakcji Wrocławia.
Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze
Muzeum w Kamiennej Górze zostało założone ponad siedemdziesiąt lat temu przez grupę pasjonatów niemieckich, którzy pokonywali typowe trudności związane z organizacją placówki. Kamienna Góra w latach 20. XX stulecia należała do niewielu miast Dolnego Śląska, które nie miało muzeum. W tym mieście lnu, które właśnie obchodziło 600-lecie istnienia, powstało muzeum regionalne. Po remoncie Muzeum zajmuje dużą kamienicę wraz z obszerną, trójskrzydłową oficyną, połączoną z budynkiem głównym. Obiekt został przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych.
Muzeum regionalne w Jaworze
Placówka jest miejską jednostką organizacyjną, a jego siedzibą są pomieszczenia pobernardyńskiego zespołu klasztornego, pochodzącego z XV wieku. Placówka powstała w 1929 roku jako Heimatmuseum Jauer. Jego siedzibą była willa, przekazana na ten cel przez prof. Carla Koschwitza (obecnie przy ul. Piłsudskiego)[3]. Po II wojnie światowej dość szybko, bo już w 1949 roku wznowiło działalność. W 1964 roku zbiory zostały przeniesione do budynku klasztornego. W latach 1978–1986 cały kompleks został poddany remontowi.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.