Trenerzy z całej Polski przyjadą do Wrocławia
Pierwsza edycja KWOSP dotyczyć będzie komunikacji. Tego, w jaki sposób trener najefektywniej może współpracować ze swoim zawodnikiem. Również w kontekście dzieci i młodzieży.
- Ostatnie badania przeprowadzone przez NASA potwierdzają, że rodzimy się geniuszami, a system nas formatuje, zniewala i otępia - mówi profesor Tadeusz Huciński, jeden z prelegentów styczniowego Kongresu, były selekcjoner reprezentacji Polski kobiet w koszykówce, pedagog i psycholog.
Poza nim na scenie największej kinowej sali na Dolnym Śląsku w OH Kino w Arkadach Wrocławskich pojawią się również twórca akademii poznańskiego Lecha, obecnie dyrektor akademii Rakowa Częstochowa, Marek Śledź, autor książki "Współczesna Pedagogika" Tomasz Wilczewski oraz trener koordynator Akademii Piłkarskiej Reissa i autor książki "Dorastanie w grze" Mateusz Ludwiczak.
- W najnowszych trendach pedagogicznych dużą wagę przywiązuje się do współtworzenia przez zawodnika procesu szkolenia. Odchodzi się od autokratycznego sposobu pracy na rzecz dialogu trenera z zawodnikiem. Kluczowe jest dobieranie odpowiednich środków, które pozwolą zawodnikowi zrozumieć to co go otacza, a także dadzą mu możliwość wpływania na rozwój sytuacji. Potrzebne jest, aby zawodnik samodzielnie, przy pomocy trenera, odkrywał najważniejsze aspekty procesu treningowego, żeby mógł czuć się autonomiczny oraz posiadał pewność do tego, że z każdym napotkanym zadaniem jest w stanie sobie poradzić - dodaje Mateusz Ludwiczak.
Udział w KWOSP weźmie ponad 300 trenerów z całej Polski. Zgłosiły się także zorganizowane grupy szkoleniowców z kilku największych wrocławskich szkółek.
- Chcieliśmy trenerom z Dolnego Śląska dać możliwość wzięcia udziału w konferencji szkoleniowej, która na stałe zagości w ich kalendarzach. Coroczna dawka wiedzy w oparciu o najnowsze szkoleniowe trendy to coś, czego brakowało nam we Wrocławiu i okolicach. Wierzymy, że nazwiska prelegentów, których udało się nam ściągnąć na pierwszą edycję KWOSP, zagwarantują najwyższy poziom wystąpień. Już widać, że zapotrzebowanie na wiedzę w środowisku jest, bo na teraz zajętych mamy prawie 300 miejsc! - ocenia Paweł Szymański, wiceprezes Fundacji EkstraTrener, organizatora imprezy, która cyklicznie odbywać się ma zawsze w drugą sobotę stycznia.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.