Punto y Raya Junior 2019 w CeTA!
Punto y Raya Festival to jedyne na świecie wydarzenie w całości dedykowane filmowi abstrakcyjnemu, który łączy w sobie film, sztuki wizualne, nowe media, muzykę, dźwięk i sztukę eksperymentalną. Festiwal zainaugurowany został w 2007 r. i od tego czasu odbywał się już w Hiszpanii, Niemczech, na Islandii, a jego siódma edycja gościła w ubiegłym roku w Polsce, w Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA we Wrocławiu.
W tym roku festiwal ponownie zawita do CeTA, jednak w nieco innej odsłonie, jako wydarzenie Punto y Raya Junior, adresowane do dzieci. Będzie to dopiero druga w historii festiwalu edycja tego rodzaju. Pierwsza została zorganizowana w 2012 roku w Centre de Cultura Contemporania w Barcelonie. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 4-6 października 2019 r. w przestrzeniach CeTA oraz w partnerskich instytucjach – Pawilonie Czterech Kopuł, oddziale Muzeum Narodowego we Wrocławiu oraz ZOO.
W programie tegorocznej edycji Punto y Raya Junior przewidzianych jest wiele atrakcji. Głównym punktem festiwalu będzie konkurs filmów abstrakcyjnych autorstwa dzieci i ocenianych przez dziecięcą publiczność. Zgłoszonych zostało do niego 76 filmów z 10 krajów m.in. z Polski, Hiszpanii, Brazylii, Argentyny, Indii, Japonii i Meksyku. Bogata oferta warsztatów, organizowanych m.in. we współpracy z Pawilonem Czterech Kopuł i wrocławskim ZOO, dostarczy dawkę wiedzy młodym uczestnikom i zapewni mnóstwo zabawy. Dzieci będą mogły wziąć udział m.in. w zajęciach z tworzenia animacji poklatkowej, filcowania na mokro, a także plastycznych i fotograficznych, nawiązujących do sztuki abstrakcyjnej.
Odbędą się także liczne pokazy filmów abstrakcyjnych m.in. z Międzynarodowego Przeglądu Filmów Animowanych Dzieci i Młodzieży HALO ECHO oraz stworzonych przez uczestników warsztatów „KROPKA I KRESKA – Dolny Śląsk w abstrakcji filmowej”, które odbywały się we Wrocławiu i różnych miejscach Dolnego Śląska m.in. w Wałbrzychu, Strzegomiu, Legnicy. W ramach wydarzenia zaplanowano także instalacje oraz występy audiowizualne artystów z Japonii, Hiszpanii i Polski. Dodatkowo przygotowana zostanie strefa, w której będzie można m.in. pomalować twarz w abstrakcyjne etniczne wzory, wykonać własną bawełnianą torbę, wziąć udział w tworzeniu filmu animowanego czy warsztatach z wykorzystaniem gliny i węgla.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny! Na warsztaty, z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują zapisy na stronie: KLIKNIJ
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.