Kongres Mediatorów Rodzinnych we Wrocławiu
Skierowany jest on do przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości, pracowników socjalnych, mediatorów, kuratorów, nauczycieli oraz innych osób pracujących w obszarze pomocy rodzinie i przeciwdziałaniu przemocy.
Organizatorzy liczą także na wymianę dobrych praktyk pomiędzy instytucjami pracującymi w obszarze przemocy w rodzinie. - Mediacja potrzebna jest na każdym etapie naszego codziennego życia - mówi mediatorka Grażyna Lange.
W ramach spotkania dyskutowano także, czy w chwili gdy w rodzinie dochodzi do przemocy, jest już za późno na mediację. Jak twierdzi Grażyna Lange - zawsze musi być chęć ugody.
Wrocławscy policjanci w swojej pracy wielokrotnie muszą być mediatorami. Kiedy pojawia się wspomniana przemoc domowa te mediacje - tłumaczenie i dyskusje z ofiarą i sprawcą przemocy trwa czasami wiele godzin. Jednak ta obopólna chęć dogadania się musi być. - Nawet niewielka, ale jest potrzebna - dodaje Paweł Młodziejewski z Wrocławskiej Policji na Krzykach.
Był to pierwszy kongres mediatorów rodzinnych zorganizowany w stolicy Dolnego Śląska, przez Centrum Arbitrażu i Mediacji Wrocław.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.