Wrocławski magistrat wypowiada wojnę nielegalnym wysypiskom śmieci
Władze miasta nie mają łatwego zadania - muszą bowiem uprzedzać właściciela terenu o planowanej kontroli, chyba, że sytuacja jest nagła i może zagrażać zdrowiu i życiu mieszkańców. Urzędnicy mogą nakładać kary porządkowe, które w sumie mogą wynieść nawet 200 tys. zł. Jeżeli i to nie pomoże, sprawa trafia do prokuratury. Ostatnio wrocławski magistrat skierował dwa takie wnioski. Chodzi o wysypisko przy ul. Gagrina i Strachowickiej.
fot. ul. Strachowicka 83 2.07.2019
Małgorzata Demianowicz, dyrektor wydziału środowiska i rolnictwa we wrocławskim magistracie opowiada, że na miejsce przy ul. Gagarina, które położone jest blisko Portu Lotniczego skarżyło się właśnie wrocławski lotnisko.
Z właścicielem firmy nie udało nam się skontaktować, ale wrocławski magistrat potwierdza, że zawiadomienie do prokuratury pomogło. Śmieci z nielegalnego miejsca składowania odpadów są wywożone.
fot. ul. Kutrzeby 21.01.2019
Wrocławianie, którzy mieszkają w okolicach składowisk odpadów opowiadają, że w takim sąsiedztwie ciężko się żyje.
Urzędnicy starają się zmienić tę rzeczywistość, choć na razie nie mają wystarczających narzędzi. W kwietniu wrocławski magistrat wysłał propozycje zmian do kilku ustaw Ministrowi Środowiska. Wiceprezydent stolicy Dolnego Śląska Adam Zawada opowiada o tym, co należy zmienić.
Wrocławski magistrat na 60 skontrolowanych miejsc, gdzie składowane są odpady ujawnił w sumie 8 lokalizacji, które działają nielegalnie.
fot. ul. Szczeciska 5 8.07.2019
Każdy, kto ma wiedzę o nielegalnym wysypisku śmieci może poinformować o tym straż miejską dzwoniąc na numer telefonu 986.
POSŁUCHAJ CAŁEGO MATERIAŁU:
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.