TOP5 dolnośląskich domów kultury [GŁOSOWANIE]
Codziennie można oddać głos. Zwycięża klub, który uzbiera najwięcej głosów. Głosowanie potrwa do 1 czerwca do godziny 15.30 Głosy oddawane z adresów IP będących węzłami sieci TOR oraz serwerami proxy oraz głosy oddane przez roboty będą usuwane.
Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy
Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy powstało w 2000 roku z połączenia dwóch placówek - Domu Kultury Harcerz i Młodzieżowego Domu Kultury. To miejsce, w którym popołudniami, dzieci od najmłodszych lat stawiają swoje pierwsze kroki w różnych dziedzinach artystycznych, odkrywając swoje talenty i pogłębiając zainteresowania. Każdy znajdzie tu coś dla siebie - są zajęcia plastyczne, w tym ceramika i malarstwo, językowe koła zainteresowań, zajęcia taneczne, z tańca zarówno współczesnego jak i towarzyskiego, a także zajęcia wokalne i teatralne. Określane mianem miejsca przyjaznego nie tylko dla najmłodszych, bo na zajęciach możemy spotkać nawet studentów, którzy zwykle po latach wracają, by tym razem w roli nauczyciela, uczyć kolejne pokolenia.
Kłodzki Ośrodek Kultury
Kłodzki Ośrodek Kultury znajduje się w centrum miasta. Można też powiedzieć, że w centrum ziemi kłodzkiej. To to miejsce najczęściej wybierają do współpracy menadżerowie zespołów i teatrów organizując spektakle wyjazdowe. Blisko jest tu z każdego kierunku. Ośrodek codziennie przygotowuje ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży. Od plastyki, przez taniec nowoczesny, balet, zajęcia recytatorskie, po zajęcia teatralne. To tu swój czas spędzały pokolenia.
Jeleniogórskie Centrum Kultury
Jeleniogórskie Centrum Kultury powstało w 2002 roku w wyniku połączenia Miejskiego Ośrodka Kultury i Regionalnego Centrum Kultury. Pracownicy starają się przygotować młode pokolenie do twórczego i aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz współtworzenie oferty rozrywkowej i rekreacyjnej dla mieszkańców regionu i przebywających w nim turystów. Wiodącą i priorytetową rolę spełnia edukacja artystyczna dla wszystkich grup wiekowych, prowadzona we wszystkich podstawowych dziedzinach sztuki. Prowadzony przez JCK impresariat artystyczny pracuje głównie na rzecz miasta i regionu jeleniogórskiego.
Centrum Kultury w Czarnym Borze
Centrum Kultury w Czarnym Borze, jako jedno z nielicznych, dysponuje nowoczesną, obszerną siedzibą, zbudowaną w 2014 roku, od razu z myślą o tej właśnie instytucji. Znajduje się w centrum miejscowości, w bliskim sąsiedztwie szkoły. W środku, na 830 metrach kwadratowych, śmiało zaprojektowana biblioteka z antresolą, sala widowiskowa na 150 osób, centrum konferencyjne i warsztatowe, z pełnym dostępem dla osób niepełnosprawnych.
Centrum Kultury w Siechnicach
Centrum Kultury w Siechnicach prowadzi zajęcia animacyjne, edukacyjne i artystyczne, organizuje też koncerty, imprezy klubowe oraz plenerowe, pikniki, wieczory filmowe czy spotkania z kabaretem. Centrum dba też o promocje talentów organizując lub współorganizując konkursy czy festiwale, a także przeglądy, wystawy i spotkania autorskie.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.