Mapa zagrożeń i bezpieczeństwa stworzona przez policję okazała się sporym sukcesem na Dolnym Śląsku
Blisko 100 tysięcy zgłoszeń z Dolnego Śląska w tym prawie 35 tysięcy z samego Wrocławia. Ogólnopolska mapa zagrożeń okazała się dobrą platformą komunikacyjną policji i społeczeństwa. Ludzie chętnie zgłaszają drobniejsze problemy, które nie wymagają natychmiastowej interwencji policji. Policjanci zgłoszone na mapie interwencje weryfikują i działają, aby problemy usunąć mówi Dariusz Rajski z wrocławskiej policji:
Jak twierdzą wrocławianie, mapa zdaje egzamin, bo zgłaszane problemy naprawdę znikają.
Intuicyjny interfejs mapy nie jest skomplikowany i stronę internetową można otworzyć na komputerze, telefonie lub tablecie. Wystarczy jedynie wybrać punkt na mapie, w którym występuje zagrożenie, a następnie wybrać jego kategorię – i gotowe.
Najwięcej zgłoszeń, bo aż 13 tysięcy dotyczyło przypadków nieprawidłowego parkowania. Dalej były: przekraczanie dozwolonej prędkości i spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych mówi Dariusz Rajski z wrocławskiej policji:
Udało się także rozwiązać poważniejsze sprawy jak choćby zamknięcie punktu handlu dopalaczami przy ul. Stawowej we Wrocławiu. Szkodliwe dla zdrowia substancje, oferowane w fikcyjnym punkcie ksero, nie zagrażają już życiu osób - mówi Dariusz Rajski z wrocławskiej policji.
Policja namawia do dalszego korzystania z mapy zagrożeń jednak w przypadkach nagłych i poważnych nadal powinniśmy korzystać z numeru alarmowego 112.
Mapa dostępna jest pod tym linkiem: mapy.geoportal.gov.pl
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.