Faust w operze, Gala we Współczesnym, Kochanowski w Laboratorium, Kronika Polska na PPA (WIDEO ROZMOWY)
W Operze Wrocławskiej niebawem premiera 'Fausta' Gounoda. Oparta na arcydziele Goethego nieśmiertelna opowieść o nieśmiertelności (między innymi) cieszyła się popularnością w wersji superprodukcyjnej w Hali Stulecia w 2017 roku. Teraz czas na debiut w bardziej kameralnych warunkach i pewnie inne rozłożenie spektaklowych akcentów. Rozmawiamy z reżyserką i scenografką Beatą Redo-Dobber.
Marzena Sadocha prezentuje performans 'Noc przed oczy nagle upadła', na podstawie 'Odprawy posłów greckich' Jana Kochanowskiego. Kolejne arcydzieło literackie w wersji scenicznej. W Sali Teatru Laboratorium Instytutu Grotowskiego od 23 do 25 marca. W obsadzie młodej i znakomitej: Paulina Wosik, Mariusz Bąkowski, Konrad Wosik.
Katarzyna Dudzic-Grabińska, Karolina Gorzkowska, Mateusz Winsław - reżyserka, aktorka, kompozytor przedstawienia, które premierowo zobaczymy podczas Nurtu Off Przeglądu Piosenki Aktorskiej. 'Kronika polska - opera lalkowa' to próba przyjrzenia się Polsce dzisiejszej i niedzisiejszej i chyba znalezienia miejsc wspólnych. Inspiracją kronika Galla Anonima, z której skorzystała Agnieszka Wolny-Hamkało, autorka tekstu.
Tatiana Drzycimska z Wrocławskiego Teatru Współczesnego opowiada o zbliżającej się (23 marca) gali III Wrocławskiego Konkursu Dramaturgicznego Strefy Kontaktu. Znamy już pięcioro finalistów, wybranych przez jury po przeczytaniu nadesłanych 29 dramatów.
Do usłyszenia w DAB+, aplikacjach mobilnych, na www.radiowroclawkultura.pl.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.