TOP5 podsumowanie 2019 część 2

Filip Marczyński | Utworzono: 2019-01-05 11:30 | Zmodyfikowano: 2019-01-05 11:30
TOP5 podsumowanie 2019 część 2  - prw
prw

Za nami rekordowe półrocze. Dwa plebiscyty pobiły wszelkie rekordy popularności. Najpierw wybraliście pieśń, którą wspólnie zaśpiewaliśmy dla Niepodległej 10 listopada na placu Wolności we Wrocławiu. "Szara piechota" zespołu Apokalipsa z Wołowa zebrał 3084 głosy. Później w plebiscycie na dolnośląskie schronisko dla bezdomnych zwierząt Schronisko w Dłużynie Górnej otrzymało ponad 24 tysiące głosów i ustanowiło rekord w historii plebiscytu.  Oba te niezwykłe głosowania rządziły się osobnymi regulaminami  więc do podsumowania wybraliśmy zwycięzców tych standardowych plebiscytów z drugiej połowy 2018 roku. Zapraszamy do głosowania! 

Głosowanie potrwa do soboty, 19 stycznia, do godziny 11.30. Codziennie można oddać głos. O zwycięstwie może zdecydować nota lub liczba oddanych głosów. System wylicza średnią z tych dwóch wartości i ustawia lidera na pierwszym miejscu. Głosy oddawane z adresów IP będących węzłami sieci TOR oraz serwerami proxy oraz głosy oddane przez roboty będą usuwane.

Ten plebiscyt już się zakończył
  • Uniwersytet Trzeciego Wieku w Starych Bogaczowicach
    Uniwersytet Trzeciego Wieku w Starych Bogaczowicach

    Głosów: 22

    Średnia ocena: 4.4

  • Trasa z Wrocławia przez Kobierzyce, Sobótkę, Świdnicę do Jedliny Zdroju
    Trasa z Wrocławia przez Kobierzyce, Sobótkę, Świdnicę do Jedliny Zdroju

    Głosów: 12

    Średnia ocena: 4.3

  • JanoSport Running Team Legnica
    JanoSport Running Team Legnica

    Głosów: 15

    Średnia ocena: 4.2

  • Ulica Starojaworska w Jaworze
    Ulica Starojaworska w Jaworze

    Głosów: 14

    Średnia ocena: 4

  • Fontanna w Gryfowie Śląskim
    Fontanna w Gryfowie Śląskim

    Głosów: 10

    Średnia ocena: 3.8

 

JanoSport Running Team Legnica

Zwycięzca plebiscytu TOP5 dolnośląskich klubów biegowych 

JanoSport Running Team to jeden z najmłodszych Klubów Biegaczy w Legnicy. Najmłodszych, ale jego lwią część stanowią najbardziej doświadczeni długodystansowcy z tamtego regionu. Świadczą o tym choćby medale, zdobyte przez członków na różnych zawodach w ciągu ostatnich 40 lat. Choć są też zawodnicy, którzy 20 urodziny mają dopiero przed sobą. Przy czym wszyscy podkreślają, że medale to tylko dodatek. Bo ważniejsza jest ciągła walka o poprawienie swojego wyniku. Choćby o pół sekundy.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Starych Bogaczowicach

Zwycięzca plebiscytu TOP5 dolnośląskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku 

 Uniwersytet Trzeciego Wieku w Starych Bogaczowicach działa od 5 lat. Od początku cieszył się sporym zainteresowaniem, choć niestety, kłopoty z dotarciem z okolicznych wsi do Starych Bogaczowic z czasem trochę ograniczyły frekwencję. Studentki i studenci mają do dyspozycji nowoczesny ośrodek społeczno -kulturalny, dumnie prezentujący się w samym centrum miejscowości.

Ulica Starojaworska w Jaworze

Zwycięzca plebiscytu TOP 5 dolnośląskich ulic edycja 2 

Ma nietypową nazwę. Może sugerować, że chodzi tu o stare miasto Jawor. O rynek z Ratuszem i kamieniczkami. W tym przypadku jednak ulica Starojaworska powstała z powodu małej wsi, która nazywała się Stary Jawor. Po wsi została jedynie ulica należąca do miasta. Wzdłuż niej są stare gospodarstwa i coraz więcej domków jednorodzinnych. To najdłuższa ulica w Jaworze, bo ma ponad 5 km długości. Starsi Jaworzanie kojarzą tamtą część miasta z Cukrownią i koszarami rosyjskimi.

 

Fontanna w Gryfowie Śląskim

Zwycięzca w plebiscycie TOP5 dolnośląskich fontann, edycja 2 

W Gryfowie Śląskim stoi fontanna, która, jak twierdzą niektórzy, jest jedynym w Polsce pomnikiem wagarowicza. Według innych geneza jej powstania jest bardziej złożona. W każdym razie fontanna na Rynku w Gryfowie Śląskim powstała w 1908 roku dla upamiętnienia faktu otwarcia wodociągów miejskich w 1905 roku. Jej autorem jest Arnold Kunne

 Trasa z Wrocławia przez Kobierzyce, Sobótkę, Świdnicę do Jedliny Zdroju

Zwycięzca plebiscytu TOP5 dolnośląskich szlaków kolejowych 

Trasa zbudowana w połowie XIX wieku , przez dziesięciolecia służyła mieszkańcom regionu. Niestety w latach 90 pociągi pasażerskie zniknęły z tej trasy. Teraz na odcinku od Wrocławia do Sobótki kursują pociągi towarowe, które wzbudzają spora sensację po drodze. Po pierwsze poruszają się bardzo wolno, a po drugie pomocnik maszynisty wysiada na przejazdach i zatrzymuje ruch. tak regularnie jest miedzy innymi na skrzyżowaniu z ulicą Grota Roweckiego.  

 

 


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.