TOP5 dolnośląskich schronisk dla bezdomnych zwierząt
Głosowanie potrwa do soboty, 8 grudnia do godziny 11.30. Codziennie można oddać głos. Zwycięża schronisko, które uzbiera najwięcej głosów. Głosy oddawane z adresów IP będących węzłami sieci TOR oraz serwerami proxy oraz głosy oddane przez roboty będą usuwane.
Schronisko fundacji Oleśnickie Bidy
Fot. Oleśnickie Bidy
Fundacja Oleśnickie Bidy - opiekuje się psami i kotami. Najczęściej są to porzucone, albo bezdomne zwierzęta, często też do tego schroniska trafiają ofiary ludzi bez serca. Tak było między innymi w przypadku likwidacji pseudo hodowli, gdzie kilkadziesiąt zwierząt żyło w strasznych warunkach. Fundacja działa od wielu lat i jest znana ze swojej skuteczności w ratowaniu znajd. W ostatnim czasie dwa razy zmieniała się lokalizacja. Teraz wreszcie Oleśnickie Bidy są u siebie, na swojej działce i wolontariusze mają nadzieję, że tam już zostaną. Pierwsze kilkanaście kojców już jest, mają być kolejne
Przytulisko TOZ w Jaworze
Fot. z archiwum TOZ Jawor
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Jaworze pierwsze przytulisko dla bezdomnych czworonogów założyło 10 lat temu. Ośrodek działał w różnych częściach miasta, ale dzięki współpracy z magistratem od trzech lat ma swoje stałe miejsce, z nowymi boksami, odpowiednią infrastrukturą, specjalnymi wybiegami... Od początku funkcjonowania przytuliska wolontariuszkom (głównie angażują się panie) udało się znaleźć domy dla ponad 2300 psów i kotów.
Schronisko w Dłużynie Górnej
W Dłużynie Górnej, niedaleko Pieńska znajduje się schronisko dla zwierząt. To placówka otwarta na wolontariuszy, otwarta na ludzi z zewnątrz. jest tam obecnie 80 psów i wiele kotów. Placówkę wspierają gminy ze Związku Gmin Zgorzeleckich oraz np. okoliczne szkoły. http://www.schroniskodg.pl/
Schronisko w Wałbrzychu
Schronisko dla bezdomnych psów i kotów w Wałbrzychu mieści się w dzielnicy Podgórze przy ul. Łokietka. To przestarzały już obiekt, który wymaga modernizacji. Taka szansa niedawno się przed nim pojawiła. W budżecie obywatelskim wygrał projekt w ramach którego schronisko zyskało monitoring, środki na nowy samochód i modernizację na budowę kontenerową z klimatyzacją i ogrzewaniem. Na razie jednak w przetargach na samochód nie było ofert, a równolegle trwają poszukiwania nowej lokalizacji, w której stanie nowe schronisko. W wałbrzyskiej placówce na co dzień przebywa średnio między 60, a 70 psiaków i obecnie ponad 30 kotów.
Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Raczkowej
Trzech mężczyzn, kochających zwierzęta. Ojciec i dwóch synów. Od zawsze pomagali nawet najmniejszemu stworzeniu, od kilku lat prowadzą ośrodek rehabilitacji dla dzikich zwierząt. Tłumaczą, że nie są obojętni na krzywdę zwierząt. Ich praca polega na odławianiu, zrehabilitowaniu, wyleczeniu i wypuszczeniu zwierząt na wolność. W tym nietypowym schronisku nie ma boksów, są wybiegi przystosowane do potrzeb zwierząt. Tutaj zwierzęta nie czekają na adopcję. Docelowo trafiają na wolność, jeśli wyzdrowieją. Te których nie można wypuścić na wolność zostają w Ośrodku i czują się w nim jak w domu.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.