Wrocławianie pomagają wytyczać nowe szlaki turystyczne w Gruzji
Wcześniej dzikie, górskie tereny na południowym-zachodzie kraju w pobliżu Batumi i Morza Czarnego były niedostępne dla turystów.
Dziś na obszarze, który wielkością przypomina Karkonoski Park Narodowy są dwa dostępne szlaki piesze. - Do końca 2019 roku tych kilka tras ma być w pełni gotowych i wyposażonych w niezbędną infrastrukturę dla turystów - mówi dyrektor Parku Machakhela Giorgi Kuridze, który na Dolny Śląsk przyjechał z wizytą studyjną:
- Wraz ze zwiększającą się liczbą chętnych z całego świata do odwiedzenia Gruzji, władze Adżarii z tamtejszymi organizacjami pozarządowymi, postanowiły udostępnić do tej pory rzadko odwiedzane góry turystom - mówi Katarzyna Zaremba z Fundacji Ekorozwoju:
Tereny objęte ochroną w Gruzji stanowią dziś około 8 procent powierzchni całego kraju. - Park Machakhela w górach nad Morzem Czarnym powstał w 2012 roku - mówi Gulnazi Surmanidze:
Liczba turystów w 3,5 milionowej Gruzji rośnie od kilku lat. W 2015 roku kraj odwiedziło około 2 milionów ludzi, a w 2017 - już 7,5 miliona.
POSŁUCHAJ CAŁEGO MATERIAŁU:
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.