Dolnośląski Festiwal Nauki
Organizatorzy chcą, aby nauka nie była postrzegana jako hermetyczna, niedostępna i niezrozumiała. Dlatego starają się przybliżyć jej tematy, problemy, które rozwiązuje, a także korzyści, jakie z niej płyną, pokazać jej postęp w różnych dyscyplinach, oraz nowe kierunki, takie jak biotechnologia, nanotechnika i nanotechnologia.
Podczas festiwalu organizatorzy nie unikają spraw trudnych i drażliwych, a podejmowane tematy są odpowiedzią na ważne dylematy społeczne. W atrakcyjnej, zrozumiałej dla przeciętnego odbiorcy formie, staramy się prezentować osiągnięcia nauki we wszystkich dziedzinach wiedzy.
W zamierzeniach, Festiwal Nauki ma być wielką „pigułką edukacyjną" – w krótkim czasie można wysłuchać ciekawych wykładów, brać udział w dyskusjach z uczonymi, zwiedzać na co dzień niedostępne laboratoria i warsztaty badawcze przyrodników, lekarzy, inżynierów, humanistów i artystów.
Organizatorzy pragną uczestniczyć w procesie kształtowania społeczeństwa dysponującego coraz większym zasobem i poziomem wiedzy, przekonać, że wiedza stoi w centrum najważniejszych procesów cywilizacyjnych i że od sposobu i wielkości finansowania nauki zależy poziom i wykształcenie społeczeństwa, a więc miejsce w Unii Europejskiej i na świecie.
Festiwal Nauki, to także sposób na integrację środowiska naukowego wokół promowania nauki, kształtowanie postaw odpowiedzialności uczonych za wykorzystywanie odkryć naukowych, promocja regionalnych inicjatyw edukacyjnych, uzdolnionej młodzieży oraz pomoc w wyborze kierunku studiów wyższych. To sposób na zainteresowanie przemysłu i firm potencjalnymi możliwościami zastosowań badań i odkryć naukowych.
Trwają już zapisy internetowe. Więcej informacji oraz Program DFN znaleźć można na stronie internetowej www.festiwal.wroc.pl.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.