Profesor Witold Romer - jeden z dwóch synów genialnego geografa Eugeniusza Romera
Witold Romer od początku dążył przez życie swoją własną drogą. Pasjonowała go fotografia, na tyle, że pod koniec lat 20-tych odbył naukową podróż po europejskich uniwersytetach, podczas której szczególnie interesował się rozwojem tej dyscypliny nauki i techniki. Po powrocie do Lwowa w roku 1931 wynalazł nową technikę pozytywową o nazwie izohelia. Rok później objął Zakład Fotografii na Uniwersytecie Jana Kazimierza. Lata II wojny światowej Witold spędził w Anglii, gdzie współpracował z brytyjskim lotnictwem. Po wojnie osiadł we Wrocławiu, by raz jeszcze - podobnie jak we Lwowie - dzielić życie między współpracę z ojcem i rozwijanie własnych zainteresowań.
Witold Romer habilitował się na Politechnice, na której został później profesorem. Na wrocławskiej uczelni stworzył pierwszą i jedyną jak dotąd Katedrę Fototechniki.
Został zaliczony do grona stu najwybitniejszych fotografów na świecie. 6 lat temu jego wnuczka Barbara w piwnicy rodzinnego domu odnalazła jego dawne dzieła. Odkrycie 1200 szklanych negatywów autorstwa Romera była lokalną sensacją.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.