Pieśni Leara
PIEŚNI LEARA
14.07. godz. 21.00
Wydarzenie towarzyszące podczas Brave Festival
Sala Koncertowa Radia Wrocław
BILETY od 20 do 60 zł - kup bilet
Pieśni Leara nie są linearną opowieścią, lecz ukazują świat energii i rytmów rządzących szekspirowskim dramatem. Zespół skoncentrował się na wyborze kluczowych scen z Króla Leara, które posłużyły za inspirację do snucia historii za pomocą słów, gestów i muzyki. Każda pieśń jest punktem wyjścia do kolejnego „dramatycznego poematu". Muzyka staje się rzeczywistą postacią lub zdarzeniem, kreuje relacje międzyludzkie.
Międzynarodowa premiera Pieśni Leara odbyła się na Fringe Festival w Edynburgu w sierpniu 2012 roku. Podczas festiwalu spektakl uhonorowany został aż trzema prestiżowymi nagrodami: Fringe First, Herald Archangel oraz Musical Theatre Matters Award. Pieśni Leara zajęły również 1 miejsce w rankingu wszystkich spektakli teatralnych wystawianych w Edynburgu prowadzonym przez The List.
Reżyseria: Grzegorz Bral
Muzyka: Jean-Claude Acquaviva, Maciej Rychły
Obsada: Anu Almagro, Rhianna Compton , Monika Dryl, Julianna Habel-Bloodgood, Katarzyna Janekowicz, Olga Kunicka, Rafał Habel - Bloodgood, Łukasz Wójcik, Volodymyr Andrushchak, Dimitris Varkas, Sebastian Mach, Bogdan Koca i Maciej Rychły
Czasopismo „Teatr"
Z tak gorącym ładunkiem uczuć rozpaczy, bólu, nadziei i wiary w zbawienną rolę miłości nie spotkamy się w teatrze. Ale to nie teatr, lecz żywy, choreiczny rytuał misteryjny. To opus magnum Teatru Pieśń Kozła ma silne własności terapeutyczne, nawet znajomi ironiści otwarcie płakali na spektaklu. Śpiew jest nad wyraz piękny, znakomicie rozpisany na głosy i niezwykle przejmujący.
Jacek Dobrowolski
Więcej: Teatr
Culture.pl
To nie jest tradycyjne przedstawienie. Awangardowy zespół z Wrocławia historię Króla Leara opowiada korsykańskim rytmem i energią zderzającą się na scenie ze średniowiecznymi wielogłosami gregoriańskimi. Zamiast dialogu – oratorium. Poruszająca gra uczuć wyrażona w 12 pieśniach, zabierająca widzów
w oczyszczającą podróż do muzycznych korzeni szekspirowskiego dramatu.
A. Legierska
Więcej: tutaj
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.