Akcja "bulwar Pileckiego" i reakcja (Zobacz i Posłuchaj)
Jednak nie sam patron budzi kontrowersje.
Witold Pilecki w czasie wojny dał się uwięzić w obozie w Auschwitz, w którym organizował ruch oporu. Po trzech latach zbiegł, wcześniej przekazując raporty o sytuacji w obozie. Po wojnie został stracony przez komunistyczne władze.
Zwolennicy przemianowania bulwaru zwracają uwagę na walor edukacyjny takiej operacji i odrzucają propozycje innej lokalizacji, bądź zbudowania pomnika, bo i taka idea się pojawiła. Przeciwnicy twierdzą, że ciąg bulwarów wokół fosy ma historyczną nazwę "Promenada Staromiejska" i nie należy jej zmieniać. Dyskusja jest ostra i burzliwa, toczy się polemika medialna i jak dotąd nie doszło do zbliżenia stanowisk.
Akcja Reakcja cz. I
Zobacz jak uczestnicy spotkania spierali się o nazwę "Promenada Staromiejska" (z prawej, w okularach - Marek Karabon z Towarzystwa Upiększania Miasta Wrocławia; z lewej, w niebieskiej koszuli - Andrzej Kofluk, pomysłodawca Bulwaru Pileckiego; z tyłu Dominika Arendt-Wittchen z Dolnośląskiej Inicjatywy Historycznej; w połowie relacji do dyskusji włączają się prof. Włodzimierz Suleja, szef wrocławskiego oddziału IPN, a po nim Jerzy Woźniak, prezes okręgu dolnośląskiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej):
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.