Można składać uwagi do studium zagospodarowania Wrocławia
Pierwszego dnia poruszane będą zagadnienia z zakresu następujących polityk studialnych: zamieszkiwanie, gospodarka, dziedzictwo, mobilność, drugiego dnia – zieleń, rzeki, przestrzenie publiczne, kompozycja oraz infrastruktura.
Początek publicznej debaty o godzinie 16:30 w Muzeum Architektury. Etap wyłożenia potrwa do końca października. Projekt jest udostępniany od poniedziałku do piątku, w godzinach 13:00-18:00.
Podczas sporządzania projektu Studium szczególny nacisk położono na rozbudowany proces partycypacji społecznej. Jeszcze przed przygotowaniem projektu, etap składania wniosków wydłużono z wymaganych w ustawie 21 do 200 dni, czego efektem było około 2000 pism, w których wrocławianie wyrazili swojego oczekiwania dotyczące przygotowywanego opracowania.
Podczas kolejnych etapów prac nad dokumentem, urbaniści Wrocławia, proponując różne formy i miejsca konsultacji, zachęcali do zapoznania się z nim, ułatwiając tym samym wyrażanie sugestii, opinii, uwag. Po serii lokalnych konsultacji społecznych w 10 różnych punktach, Biuro Rozwoju Wrocławia zorganizowało cztery spotkania warsztatowe w centrum miasta.
Na każdym z nich, wraz z mieszkańcami omawiano zagadnienia z zakresu polityk studialnych. Kolejną formą otwartych spotkań i dyskusji nad projektem Studium jest etap wyłożenia do publicznego wglądu.
Jednocześnie projekt Nowego Studium Wrocławia, udostępniany jest na stronie internetowej dedykowanej pracom nad Studium www.zaplanuj.wroclaw.pl, w Biuletynie Informacji Publicznej oraz na Geoportalu http://geoportal.wroclaw.pl/.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.