The World Games na „Ścieżce historii Wrocławia”
Lokacja miasta, założenie uniwersytetu, powódź Tysiąclecia czy wreszcie piłkarskie Euro i Europejska Stolica Kultury. To tylko kilka epokowych wydarzeń w dziejach stolicy Dolnego Śląska, które doczekały się swojej tablicy w „Ścieżce historii Wrocławia”. Dzisiaj odsłonięto kolejną - upamiętniającą rozegrane w lipcu igrzyska sportów nieolimpijskich.
- To dla nas wielki zaszczyt, że od teraz jesteśmy także częścią tej historii. Igrzyska były wielkim sukcesem - nie tylko dla nas, ale i dla zawodników - mówił przed odsłonięciem tablicy wiceprezydent światowej federacji World Games Max Bishop.
Sportowcy rywalizowali na 26 arenach i nie tylko we Wrocławiu. W Świdnicy rozegrano m.in hokej na rolkach i jazdę figurową na wrotkach, w Trzebnicy bieg na orientację, w Jelczu-Laskowicach wioślarstwo halowe, a w Szymanowie sporty lotnicze. Impreza była transmitowana do 131 krajów świata, co daje jej zasięg około 420 milionów potencjalnych widzów.
Jakie kolejne ważne wydarzenia mogłyby zasłużyć na tablicę w „Ścieżce historii Wrocławia”? - Czort wie. To już jest pytanie do Michalaka, Sutryka, pani prof. Chybickiej i paru jeszcze innych, którzy się zgłaszają, niechże wymyślają fajne rzeczy. Prawdę powiedziawszy to dobre pytanie do 10 kandydatów na prezydenta Wrocławia - jakie mają plany jeśli chodzi o takie kwestie - mówi prezydent Rafał Dutkiewicz, który nie planuje startu w kolejnych wyborach.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.