Nauka: Wpływ człowieka na ocieplenie klimatu i nauka z religijnego punktu widzenia
Wpływ człowieka na ocieplenie klimatu jest niewielki - ocenia prof. Andrzej Solecki z Instytutu Nauk Geologicznych z Uniwersytetu Wrocławskiego. Naukowiec tłumaczy, że po erze mezozoicznej erupcje wulkanów na całym świecie spowodowały, iż w atmosferze było zdecydowanie więcej dwutlenku węgla niż obecnie. I natura poradziła sobie z tym problemem zamieniając CO2 w wapienne skały, które pokryły lądy, ale przede wszystkim dna oceanów:
W niedzielę we Wrocławiu i Świeradowie-Zdroju rozpoczyna się światowa konferencja naukowców zajmujących się badaniem gazów. Spotkania odbywają się co dwa lata i po raz pierwszy organizują je polskie uczelnie.
A więcej na temat gazów, ale także o relacji nauka-wiara
dziś w audycji naukowej Radia Wrocław po godz. 22.00
- Chciałem dać ludzkości dwie najważniejsze rzeczy: naukę i religię mówi ksiądz prof. Michał Heller. Teolog, specjalizujący się w filozofii przyrody, fizyce, kosmologii był gościem otwartego wykładu na Uniwersytecie Przyrodnicznym we Wrocławiu. My pytaliśmy czy da się pogodzić relację naukowiec - osoba wierząca? Np. w kwestii stworzenia świata - kreacjonizm czy ewolucja?
Fot. Tomasz Lewandowski
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.