Mieszkający przy Widoku zachowają... widok. Zamiast biurowca powstanie tam instalacja artystyczna
Budynek byłby oddalony dosłownie kilka metrów od istniejących bloków i Centrum Sztuki WRO. Na szczęście po protestach mieszkańców oraz interwencji naszych dziennikarzy udało się osiągnąć kompromis i zatrzymać inwestycję.
Na prośbę mieszkańców skwer przy ul. Widok wrócił do miasta. Poprosiłem dyr. P. Krajewskiego o zagospodarowanie terenu przy CS WRO.
— Rafał Dutkiewicz (@dutkiewiczrafal) 7 września 2017
- Została podpisana umowa między miastem, a panem Grycanem, zamiany. W zamian za skwer przy ulicy Widok pan Grycan został właścicielem lokalu (150-metrowego) przy ulicy Piłsudskiego - mówi Maja Wysocka z Urzędu Miasta.
- Sam teren będzie w zarządzie zasobu komunalnego natomiast zagospodarowaniem tego terenu ma się zająć Centrum Sztuki WRO przy ulicy Widok - dodaje Maja Wysocka.
- Z pewnością będzie to miejsce otwarte i inspirujące - tłumaczy Violetta Krajewska, dyrektor sztuki WRO. I podkreśla, że tylko dobra współpraca wszystkich stron umożliwiła wyjście z tej wydawałoby się patowej sytuacji.
- Działaliśmy wspólnie: My, Centrum Sztuki WRO, Radio Wrocław i przede wszystkim mieszkańcy. To był przykład fenomenalnej współpracy wszystkich zainteresowanych.
- Będzie to taki sygnał z miasta, że oto we Wrocławiu myślimy o najmłodszych, myślimy o tym, żeby ciekawie spędzać czas nie tylko w domu przed komputerem, ale także na dworze. Tam gdzie korzystamy naraz z tego co najlepsze w świecie rzeczywistym i technologicznym - mówi Violetta Krajewska.
Na działce mogą także pojawić się elementy podobne do innych instalacji artystycznych WRO: jak megafony w Parku Wschodnim, albo cyjanometr, czyli miernik niebieskości nieba, który działa przy ulicy Joliot-Curie.
Możliwe, że jeszcze we wrześniu odbędzie się uroczysty piknik na działce, o którą toczyła się batalia.
POSŁUCHAJ JAK DWA LATA TEMU RELACJONOWALIŚMY WALKĘ MIESZKAŃCÓW O SKWER
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.