TOP5 Hit turystyczny lata 2017 [OSTATNIE GODZINY GŁOSOWANIA]
Głosowanie potrwa do soboty, 9 września do godziny 11.30. Codziennie można oddać głos. O zwycięstwie może zdecydować nota lub liczba oddanych głosów. System wylicza średnią z tych dwóch wartości i ustawia lidera na pierwszym miejscu. Głosy oddawane z adresów IP będących węzłami sieci TOR oraz serwerami proxy oraz głosy oddane przez roboty będą usuwane.
TOP5 RADIA WROCŁAW - SŁUCHAJ - ZAWSZE W SOBOTY OD 12 00
Wrocławskie ZOO
Wrocławski ogród zoologiczny pobił wszystkie możliwe rekordy - tłumy odwiedzają ogród, w ciepłe weekendy bywa, że do ogrodu wchodzi po kilkanaście tysięcy osób dziennie. Cały ogród to powierzchnia 33 hektarów, mieszka tam 10 tysięcy osobników, 1100 gatunków.
Wagon - salonka w Jedlinie Zdroju
Nietypową atrakcją, która powstała niedawno w naszym regionie jest rekonstrukcja wagonu - salonki z okresu II Wojny Światowej. To w takim wagonie, wchodzącym w skład pociągu AMERIKA zapadały ważne decyzje o losach europy. Przesłanki historyczne mówią, że w rzeczywistości, jego oryginał mógł pojawić się w okolicy Jedliny Zdroju. W tym roku, miejscowi pasjonaci postanowili wybudować jego odpowiednik. Udało im się to w zaledwie kilka miesięcy. Wagon nie może się przemieszczać, ale został wyposażony zgodnie z oryginalną dokumentacją. Projekt nie jest jeszcze zakończony, a już przyciąga wielu ciekawskich.
Turniej Kowali o Srebrne Klucze Legnicy
Przynajmniej raz w roku błonia zabytkowego Parku Miejskiego w Legnicy przeobrażają się w - prawdopodobnie największą na Dolnym Śląsku - kuźnię. Pracownicy tamtejszego Ośrodka Sportu i Rekreacji ustawiają kilkadziesiąt palenisk, kowadeł, a wszystko po to, by przez kilka dni ekipy kowalskie mogły walczyć o tytuł mistrza tego fachu. Konkurencji jest wiele. Wszystkie rozgrywane są na oczach publiczności. Turniej Kowali o Srebrne Klucze Legnicy przyciąga tłumy widzów.
Kopalnia Magnezytu w Wirach
W tym roku jednym z ciekawszych miejsc i za razem odkryć na Dolnym Śląsku - stanowczo można nazwać Kopalnię Magnezytu w Wirach. Gdy tylko ogłoszono udostępnienie jej do zwiedzania - szybko została okrzyknięta pierwszą podziemną trasą turystyczną Powiatu Świdnickiego. To także jeden z rzadziej spotykanych w regionie typów kopalni. Nie było i nie ma tam wind. Urobek na powierzchnię wyciągano w wózkach, po torach ułożonych na dużej stromiźnie. Na zewnątrz do dziś znajdują się kołowroty. Kopalnia zachowała się tak, jak pozostawiono ją przy zamknięciu. Wyrobisko działało do końca lat 90-tych.
Wodospad Kamieńczyka
Wodospad Kamieńczyka nazwę wziął od potoku, który wyciął w stoku góry głęboki wąwóz. Ten jeden z największych wodospadów w polskich Karkonoszach znajduje się w Szklarskiej Porębie. Wysokością ustępuje tylko Kaskadom Łomniczki, spadających około 150 metrów na dno kotła. Rocznie Wodospad Kamieńczyka odwiedza około 300 tysięcy osób. W jeden z letnich weekendów kolejka do wejścia miała kilkaset metrów długości.
TOP5 RADIA WROCŁAW - SŁUCHAJ - ZAWSZE W SOBOTY OD 12 00
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.