Radio Wrocłwa Kultura: Podsumowanie Nowych Horyzontów
Porozmawialiśmy z Kanadyjczykiem Denisem Cote. Stałym bywalcem Nowych Horyzontów, w tym roku pokazał "Gładką skórę". Groźne napisy na koszulkach: "Wystarczająco silny", "Komnata tortur", "Uwolnij bestię". Mimo wszystko to subtelny dokument... o kulturystach:
O frekwencje, festiwalowe hity i wpadki zapytaliśmy Marcina Pieńkowskiego dyrektora artystycznego
festiwalu:
zdj BTW Photographers
O wrażeniach i ulubionych filmach opowiadał krytyk filmowy Adam Kruk:
Kolejna rozmowa to nominowany do Emocji 2017 Paweł Kosuń. Producent, który został przez nas doceniony za film Jana Jakuba Kolskiego, pracuje nad jego kolejnym tytułem: "Ułaskawieniem". W filmie, kręconym, m.in. na Dolnym Śląsku zagra Grażyna Błęcka-Kolska:
"Photon" Normana Leto to wykład w kinie z nitkami DNA jako głównymi bohaterami. Nic dziwnego, że film znajduje, zarówno, swoich fanów, jak i zagorzałych przeciwników. Bez dwóch zdań jest jednak bardzo ciekawy, a zrozumieć go, pomagał nam reżyser i scenarzysta, właśnie, Norman Leto.
Norman Leto za "Photona" otrzymał Nagrodę Publiczności 17 MFF Nowe Horyzonty.
Anna Jadowska wprowadziła nas w trudny świat "Dzikich róż". To opowieść o polskiej prowincji, samotności i romansie. Odpowiedzialności i społecznym ostracyzmie:
zdj materiały dystrybutora
Swój debiutancki film w sekcji Polish Days pokazywała wrocławianka Jagoda Szelc. Pokaz zarezerwowany był dla branży, ale Jagoda opowiedziała nam o okolicznościach powstawania "Wieży. Jasny dzień":
Kolejnym gościem był Piotr Stasik. Nominowany w zeszłym roku do Europejskich Nagród Filmowych za "21 x Nowy Jork" dokumentalista, opowiedział nam o swoim nowym, pokazywanym na MFF NH, filmie: "Opera o Polsce":
Ostatnio mieli dużą wystawę w Muzeum Współczesnym Wrocław. Szybko uznali to za grzech. Artystyczna grupa Luxsus na kompromisy nie chadza, ale dali się sfilmować Agnieszce Mazanek, która opowiedziała o "Luxsusie: prostej historii":
Na koniec, nominowany do Oscara, za "Królika po berlińsku" Bartosz Konopka. Do Wrocławia przyjechał, nawet nie z filmem, a z jego prezentacją. To, jak przyznaje reżyser, jego dzieło życia. Siedem lat zbierania pieniędzy i wreszcie, w te wakacje, pierwsze cztery dni zdjęciowe do filmu "Krew Boga". To - jak pisze dystrybutor — posiadająca współczesny wymiar refleksja nad istotą wiary i kościoła. Reżyser opowiadał ciekawiej:
Foto: Bartosz Mrozowski / Materiały prasowe
POSŁUCHAJ ROZMÓW Z OTWARCIA FESTIWALU
WHAT'S IN THE BOX? DAB + FILM W KAŻDY PIĄTEK OD 16-19 NA ANTENIE RADIA WROCŁAW KULTURA
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.