W Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu trwa VIII Kongres Regionów
Samorządowe innowacje - w finansach, technologiach, inwestycjach, zarządzaniu i w sprawach społecznych. To główne obszary dyskusji podczas tegorocznego Kongresu Regionów, który trwa właśnie we Wrocławiu. W Narodowym Forum Muzyki spotkało się kilkaset osób - samorządowców, przedstawicieli biznesu i organizacji pozarządowych. Z Polski, ale także zagranicy. A wszystko po to, by wymieniać się dobrymi praktykami. Prezydent Słupska, Robert Biedroń śmieje się nawet, że do Wrocławia zawsze przyjeżdża z plecakiem. Pustym.
- Żeby wyjechać pełnym. Załadowanym dobrymi praktykami, nowymi doświadczeniami, kontaktami to jest najważniejsze w samorządzie. Nikt z nas nie kończył uniwersytetu samorządowców, wójtów, prezydentów, burmistrzów. My tego uczymy się na co dzień - mówi Robert Biedroń.
Ale kongres to nie tylko sesje panelowe, ale może przede wszystkim kuluary.
- Zawierane są kontakty i niejednokrotnie później nie musimy kontaktować się przez urzędników, tylko mamy do siebie numery. Wyjmuję się później telefon, dzwonimy do osoby, która posiada pewną wiedzę i mówimy "słuchaj mam taki i taki problem - mówi marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski.
W spotkaniu oprócz samorządowców i biznesu biorą udział także przedstawiciele ruchów miejskich:
- Pokazać się i pokazać inny sposób myślenia. Takie wydarzenie jest okazją, by porozmawiać z samorządami i może zaszczepić im jakieś myśli - tłumaczy Aleksandra Zienkiewicz z Towarzystwa Upiększania Miasta Wrocławia.
Kongres Regionów to dwudniowe wydarzenie - wśród zaproszonych gości są m.in. prezydenci Ełku, Słupska, Opola, czy Rzeszowa.
Gośćmi specjalnymi wydarzenia są współtwórca miejskiej rewolucji w Bogocie Gil Panelosa, szef think tanku Urban Mobility Carl Friedrich Eckhardt, czy współautor jednego z najsłynniejszych na świecie parków miejskich Lorenz Dexler.
Szczegóły: TUTAJ
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.