TOP5 dolnośląskich drużyn piłkarskich - wygrywa Chrobry Głogów !
ZOBACZ KONIECZNIE: Kibicujemy od rana! Derbowa sobota w Radiu Wrocław
Głosowanie potrwa do soboty, 6 maja, do godziny 11.30. Codziennie można oddać głos. O zwycięstwie może zdecydować nota lub liczba oddanych głosów. System wylicza średnią z tych dwóch wartości i ustawia lidera na pierwszym miejscu. Głosy oddawane z adresów IP będących węzłami sieci TOR oraz serwerami proxy oraz głosy oddane przez roboty będą usuwane.
KGHM Zagłębie Lubin
Klub został założony w 1945 roku. W swojej historii dwukrotnie zdobywał mistrzostwo kraju - w 1991 i 2007 roku. W 2007 roku wywalczył również Superpuchar Polski. Klub z Lubina odgrywa ważną rolę w lokalnej społeczności. Zagłębie to nie tylko stadion i mecze, ale też różnorodna działalność na rzecz lokalnego środowiska.
Kobieca drużyna AZS PWSZ z Wałbrzycha
A teraz jedyna w dzisiejszym zestawieniu drużyna damska. AZS PWSZ z Wałbrzycha. To stosunkowo młody zespół, co nie przeszkadza w tym by niemal od początku grać o najwyższe miejsca w lidze. Dziewczyny mają na swoim koncie wiele sukcesów i udowadniają, że w kwestii Piłki Nożnej - kobiety również mają coś do powiedzenia. Ogrom sukcesów osiągnęły choćby w sezonie 2014/2015. W I lidze od początku AZS PWSZ plasował się w czołówce, a już na półmetku zajmował trzecie miejsce z niewielką strata do lidera. W I lidze dziewczyny szybko objęły prowadzenie i nie oddały go aż do końca rywalizacji.
Śląsk Wrocław
Klub w tym roku obchodzi 70-lecie istnienia. W swojej historii dwukrotnie zdobywał mistrzostwo kraju - w 1977 i 2012 roku. Dwukrotnie triumfował też w Pucharze Polski - w 1976 i 1987 roku. Piłkarski Śląsk rozgrywał wiele niezapomnianych meczów w europejskich pucharach - m. in. z Liverpoolem, Napoli, czy Borussią Moenchengladbach. Kiedyś o jego sile stanowili zawodnicy z Dolnego Śląska, teraz jest inaczej.
Chrobry Głogów
Historia polskiej piłki nożnej w Głogowie rozpoczyna się w 1946, kiedy to zaczęto organizować amatorską drużynę piłkarską, która już w lutym kolejnego roku miała swoją nazwę - Głogowski Klub Sportowy „Energia”. Powstał także kluby „Związkowiec” i „Stocznia” - które po fuzji przyjęły nazwę „Sparta”. Następnie następuje rozłam „Sparty” i powstały 2 kluby, RKS „Kolejarz” przy Stoczni i „Spójnia” przy Cukrowni. W Głogowie istniał także trzeci klub o nazwie „Gwardia”. 17 stycznia 1957 roku nastąpiła fuzja wszystkich głogowskich klubów i powstał MZKS Chrobry Głogów. W swojej ponad 60-letniej historii piłkarze Chrobrego rywalizowali 11-krotnie na boiskach I ligi a największy swój sukces osiągnęli w sezonie 1979/1980, kiedy to doszli do półfinału Pucharu Polski. Przegrali wtedy z Legią Warszawa 0:4. (Wikipedia )
Miedź Legnica
Jeśli mówimy o historii dolnośląskich klubów piłkarskich, to legnicka "Miedź" wcale nie ma najdłuższego stażu. Kibice z okazji urodzin często życzą sobie 1971 lat - właśnie dlatego, że w tym roku ich ukochany klub oficjalnie został powołany do życia. Przybierał różne formy prawne. Dziś jest prywatnym klubem i należy do jednego z dolnośląskich biznesmenów. Jednak mieszkańcy Legnicy kochają swoją "miedziankę" szczególnie za to co wydarzyło się 24 czerwca 1992. Wtedy to po pamiętnym meczu z Górnikiem Zabrze na ulicach Legnicy ludzie tańczyli ze szczęścia - piłkarze wywalczyli Puchar Polski. Obecnie drużyna jest w czołówce pierwszej ligi.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.