Wrocław: Wystawa plakatów w Firleju

mz | Utworzono: 2017-03-21 15:22 | Zmodyfikowano: 2017-03-21 10:38

W Firleju zaprezentowanych zostanie 30 plakatów zaprojektowanych przez 6 twórców młodszego pokolenia (Kaja Depta-Kleśta, Jacek Rudzki, Joanna Gniady, Iwona Jarosz, Kamil Lach, Kuba Zasada). W ramach wydarzenia odbędzie się również specjalna edycja giełdy fonograficznej.

Płytę gramofonową na plakacie można przedstawić różnie, w zależności od pomysłowości autora. Płyta jako koło od roweru lub koło samochodowe, płyta jako słoneczko lub jako księżyc, jako oko, usta lub głowa. Kubek po herbacie, zegarek, średnica grubej kiełbasy, jajecznica, bombki na choince, wieczko od słoika itd.

● ● ●

Na wystawie w Ośrodku Działań Artystycznych Firlej zaprezentowanych zostanie ok. 30 plakatów sześciu artystów młodszego pokolenia, którzy w swoich pracach, z różnych powodów, sięgnęli po motyw płyty winylowej. Będą to zarówno plakaty do giełd płytowych, koncertów, wydarzeń kulturalnych, na zamówienie, jak i te stworzone dla frajdy i z miłości do winyla.

● ● ●

Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie Podręczna Giełda Fonograficzna - specjalna edycja giełdy, która na co dzień odbywa się w Firleju. Ograniczeniem będzie jednak to, że wystawcy będą mogli mieć ze sobą tylko tyle płyt, ile będą w stanie unieść na rękach, by przy okazji móc zobaczyć wystawę.

ARTYŚCI:

Kaja Depta-Kleśta - absolwentka Akademii Sztuki w Szczecinie, gdzie obecnie asystuje w Pracowni Typografii, którą prowadzi dr Michał Kacperczyk. Jej plakaty były pokazywane na wystawach w kraju i zagranicą, m.in.: w Japonii, we Włoszech, Rosji, Serbii, Bułgarii, Grecji, Belgi, Turcji. Zdobyła dwa równorzędne I miejsca na 8 International Student Poster Competition w Skopje. Współpracuje z wieloma instytucjami kultury, m.in.: Filharmonią im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, Teatrem Lalek Pleciuga w Szczecinie. Razem z Piotrem Deptą-Kleśtą zaprojektowała identyfikacje 45 i 46 Międzynarodowego Kampusu Artystycznego „Fama" w Świnoujściu, z nim też przez dwa lata prowadziła Galerię w Alei Fontann. Projektuje publikacje wielostronicowe, identyfikacje wizualne, plakaty i ilustracje. Kocha psy i głębokie basy.

Joanna Gniady - leworęczna ilustratorka z Wrocławia. Tworzy dla międzynarodowych magazynów, wydawnictw i instytucji kulturalnych. Współpracowała m.in. z The Guardian, ELLE Italia, Wysokimi Obcasami oraz grupą Czesław Śpiewa. Jej prace goszczą na wielu festiwalach związanych z dizajnem, m.in. Graphic Design Festival Scotland, Design Week Portland, Lodz Design Festival czy Kids Love Design.

Iwona Jarosz (Yes in Progress) - z wykształcenia kulturoznawczyni, z doświadczenia projektanka graficzna. Od blisko trzech lat „na wolności". Projektuje plakaty, foldery, logotypy. Nie posiada adaptera, posiada jedną płytę winylową. Jest nią debiutancki album (the) Kurws: „Dziura w gettcie" otrzymany w ramach rekompensaty za współpracę z zespołem, w ciemną noc, w pokoju z widokiem na getto. Mieszka i pracuje we Wrocławiu.

Kamil Lach (Zgonowicz) - student grafiki na wrocławskiej ASP. Współtworzy studio projektowe Odra, gdzie zajmuje się projektowaniem graficznym i działaniami kreatywnymi. Najlepiej czuje się tworząc ilustracje i plakaty.

Jacek Rudzki (Znajomy Grafik) - freelance'owy grafik i ilustrator z Krakowa, który z wyróżnieniem ukończył studia licencjackie na WA UMCS w Lublinie oraz magisterskie na Uniwersytecie Kingston w Londynie. Specjalizuje się w projektach z zakresu druku, a współpracował między innymi z Fajnymi Chłopakami, Edgarem Bąkiem czy Super Super. Prywatnie miłośnik muzyki i designu.

Jakub Zasada - projektuje plakaty do wydarzeń kulturalnych, filmów niezależnych, koncertów, ze zwierzętami i inne. Prowadzi Dolnośląską Giełdę Fonograficzną w Klubie Firlej. Prywatnie entuzjasta płyt gramofonowych. Wszystko robi we Wrocławiu.

Termin Wystawy: 24 marca o 19.00


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.