Bezpłatne badania dla osób, które mogą cierpieć na chorobę Alzheimera
Udział w badaniu klinicznym jest zawsze bezpłatny. Pacjent ma możliwość wycofania się z badania na każdym jego etapie z dowolnych powodów. Specjaliści zatrudnieni w ośrodku udzielą wszelkich dodatkowych informacji na temat badań.
Jak wziąć udział w badaniu?
Osoby chorujące na chorobę Alzheimera we wczesnym stadium lub podejrzewające u siebie występowanie choroby Alzheimera mogą kontaktować się z ośrodkiem telefonicznie: 533 260 085 lub poprzez e-mail: [email protected]
Udział w badaniu wiąże się z koniecznością regularnych wizyt w ośrodku oraz posiadaniem partnera/opiekuna ,który będzie mógł uczestniczyć w wizytach z pacjentem, może to być współmałżonek, przyjaciel lub krewny.
Choć postęp w medycynie jest bardzo dynamiczny a naukowcy nie ustają w poszukiwaniach nowych terapii, wiele chorób wciąż stanowi wyzwanie. Postęp w poszukiwaniu nowych leków i programów terapeutycznych jest szczególnie ważny i oczekiwany w odniesieniu do chorób nieuleczalnych. Taką chorobą jest choroba Alzheimera. Wrocławskie Centrum Alzheimerowskie jest ośrodkiem badań klinicznych, a pracujący tu specjaliści posiadają doświadczenie w prowadzeniu badań w chorobie Alzheimera.
Badania kliniczne prowadzone są zgodnie z protokołem badania, który jest zawsze zatwierdzany przez polską Komisję Bioetyczną oraz Ministerstwo Zdrowia. Badający posiadają certyfikaty GCP (Good Clinical Practice) – Dobrej Praktyki Klinicznej i wszystkie procedury wykonywane są według najwyższych standardów współczesnej medycyny.
Po raz drugi Dolnośląska Fundacja Alzheimerowska otrzymała dotację Urzędu Miasta Wrocławia na projekt dofinansowany w wyniku wygranego konkursu WSPARCIE OSÓB ZAGROŻONYCH KRYZYSEM ZDROWIA PSYCHICZNEGO, Z DOŚWIADCZENIEM CHOROBY PSYCHICZNEJ I Z ZABURZENIAMI PSYCHOGERIATRYCZNYMI ORAZ ICH RODZIN/OPIEKUNÓW.
Projekt realizowany będzie do końca 2017.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.