Arealny Wrocław - miasto w rozszerzonej rzeczywistości
AReal to projekt, który zajął trzecie miejsce w konkursie Futu Wro Miasto Przyszłości/Laboratorium Wrocław. Ta nowatorska aplikacja zabiera mieszkańców na spacer ulicami miasta i pozwala im na nowo odkryć ważne dla historii i ducha miasta budynki. Wykorzystanie nowoczesnych technologii znanych m.in. z Pokemon Go pozwoli na niespotykaną dotąd interakcję z wrocławską przestrzenią.
Grający budynek C-13, Manhattan opleciony bluszczem
Aplikacja AReal pozwala przeistoczyć znane mieszkańcom budynki w elementy gry miejskiej. Dzięki niej mogą oni tworzyć proste kompozycje, a nawet zmieniać ich wygląd. – Pierwsze stacje już od soboty, 10 grudnia będą dostępne dla Wrocławian. Każda z nich ma swój unikatowy charakter. Na budynku C-13 Politechniki Wrocławskiej można zagrać, naciskając na kolejne okna, melodię Małych Instrumentów, a nawet stworzyć swoją własną kompozycję. Z kolei przy ulicy Pomorskiej mieszkańcy mogą odpowiedzieć na wiersz zaproszonego przez nas poety, Kamila Zająca i w ten sposób wspólnie stworzyć zupełnie nowy utwór. Zachęcam również do odwiedzenia Manhattanu i mniej znanego Mezonetowca, tam również ukryliśmy coś zaskakującego – mówi Michał Mrozek z AReal. Oprócz standardowych stacji, twórcy aplikacji przygotowali miejską galerię sztuki – Arterię, w której dzięki współpracy z HART i galerią Ale sztuka! można podziwiać prace aż 35 artystów. Wystarczy skierować kamerę telefonu na wlepkę z logo aplikacji, by na ekranie ukazały się prace wrocławskich artystów oraz ich sylwetki. Każda ze stacji będzie oznaczona na mapie, natomiast wlepki zostaną ukryte wzdłuż tras je łączących.
Wejdź do gry!
Aplikacja stworzona przez wrocławski zespół, to doskonały sposób na weekendowy spacer ulicami miasta. Już dziś można ją pobrać za darmo w sklepie lub na stronie projektu www.arealapp.pl. Potem wystarczy stanąć na miejscu wyznaczonym markerem na chodniku, skierować kamerę telefonu i rozpocząć grę.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.