Trwa Wrocławski Festiwal Krasnoludków (PROGRAM)
W tym roku Festiwal Krasnoludków potrwa dzień dłużej. Będą nowe bajki na scenie, posłuchacie czytających ludzi świata kultury, weźmiecie udział w warsztatach muzycznych, DJ-skich i plastycznych, a także w specjalnej grze miejskiej.
16 września (piątek)
Ogród Staromiejski
- 10:30–16:00 Wielka Wioska Krasnoludków – okazja, by przenieść się na chwilę do świata krasnali. W programie m.in tworzenie krasnoludkowych laleczek, warsztaty i animacje wokalne, taneczne i parateatralne oraz strefa plastyczna.
Udział w Wielkiej Wiosce Krasnoludków jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszych zapisów.
- 16:00 Zakończenie pierwszego dnia festiwalu
Pergola przy Hali Stulecia
- 20:30 specjalny pokaz Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej inspirowany krasnalami
W główną rolę w widowisku światła, wody i dźwięku wcielą się słynne wrocławskie krasnale, które zabiorą widzów w baśniową podróż poprzez niezwykłe i często burzliwie losy miasta. Najmniejsi mieszkańcy miasta zaprezentują swoje sylwetki, przypomną, gdzie można ich spotkać, ale przede wszystkim zachęcą do udziału w swoim corocznym niezwykłym święcie – Wrocławskim Festiwalu Krasnoludków. Wstęp wolny.
17 września (sobota)
Ogród Staromiejski
- 11.00–17.00 Wielka Wioska Krasnali – okazja, by przenieść się na chwilę do świata krasnali. W programie m.in. budowanie krasnoludkowego miasta, tworzenie gipsowych odlewów krasnoludków, krasnoludkowa fotobudka, warsztaty plastyczne, strefa kuglarstwa pełna kolorowych baloników i baniek mydlanych.
Udział w Wielkiej Wiosce Krasnoludków jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszych zapisów.
- 11:30–15:00 Rodzinna gra miejska „Krasnale w Europejskiej Stolicy Kultury”
W tym roku gra nawiązuje do piastowania przez Wrocław tytułu Europejskiej Stolicy Kultury. Poszukamy krasnali w najpopularniejszych miejskich instytucjach kulturalnych i weźmiemy udział we wspólnej, mocno kulturalnej przygodzie.
Gra dla drużyn od 2 do 5 osób. Ilość miejsc ograniczona. Obowiązuje rezerwacja miejsc pod adresem [email protected]
- 11:00–17:00 Prezentacja krasnoludkowych bajek przygotowanych przez Teatr Gili Gili założony przez absolwentów wydziału lalkarskiego wrocławskiego oddziału PWST.
W tym roku zapraszamy na trzy przedstawienia, w tym dwie absolutne premiery – adaptacje bajek nagrodzonych w konkursie na bajkę o wrocławskich krasnoludkach: - 11:00 i 14:00 Sensacja (bajka nagrodzona w konkursie) – krasnal Trójkuć Wywiadek tylko czeka na gorący news, którym zaskoczy w radiu. Jego reportaż przeradza się w niezwykłą sprawę kryminalną, a wszystko przez rewitalizację zieleni.
- 12:00 i 15:00 Geniusz – z Muzeum Przyrodniczego Uniwersytetu Wrocławskiego uciekły różne gatunki owadów. Specjalna drużyna krasnali musi jak najszybciej sprowadzić je z powrotem, zanim stanie się im coś złego.
- 13:00 i 16:00 Urodziny (druga bajka nagrodzona w konkursie) – zapomniane i niezauważane krasnale opuszczają miasto, aby wrócić do korzeni. Jak poradzi sobie bez nich Wrocław? Sprawdźcie sami!
- 11:00–16:00 Krasnoludkowa Strefa Kultury – warsztaty związane z różnymi dziedzinami kultury, na które obowiązują osobne zapisy.
- 11.00, 12.30, 14.00, 15.30 Tony – warsztaty DJ’skie i łapanie dźwięków świata (80 min)
- 11.00, 13.00, 15.00 – warsztaty animacji poklatkowej (60 min)
- 11.00, 12.15, 13.30, 14.45, 16.00 Dźwięki z Odzysku – warsztaty tworzenia krasnoludkowych instrumentów z recyklingu (60 min)
Na warsztaty Krasnoludkowej Strefy Kultury obowiązują zapisy pod adresem [email protected]. Ilość miejsc ograniczona. - 17:00 Zakończenie drugiego dnia festiwalu
18 września (niedziela)
Ogród Staromiejski
- 10:00–12:00 Europejski Poranek Literatury – w Ogrodzie Staromiejskim znani i lubiani ze świata kultury będą czytali słynne europejskie bajki
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.
Na wskazane wydarzenia obowiązują wcześniejsze zapisy.
Szczegóły na www.festiwal.krasnale.pl
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.