Uniwersytet Wrocławski szuka imienia… dla nosorożca
Szkielet został przekazany dr. hab. Krzysztofowi Stefaniakowi, mgr. Adamowi Kotowskiemu i mgr Urszuli Ratajczak z Zakładu Paleozoologii Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Już wstępne badanie wykazało, że są to szczątki nosorożca, a dokładniej – jak potwierdziła analiza uzębienia – przedstawiciela wymarłego, ciepłolubnego rodzaju Stephanorhinus. W dalszych analizach unikalnego materiału weźmie udział zespół złożony nie tylko specjalistów z naszej uczelni, ale także pracowników Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego (z Wrocławia i z Warszawy), PAN-u (w Warszawie i w Krakowie), AGH oraz Uniwersytetu Szczecińskiego.
Już 14 września po raz pierwszy pokazany zostanie cały, oczyszczony, szkielet nosorożca, ale zanim to nastąpi – Uniwersytet chce wybrać imię dla swojego ulubieńca. Swoje typy można zgłaszać na Facebooku (facebook.com/uniwroc) albo przesyłać na adres mailowy [email protected].
Niestety, nie wiadomo jeszcze, czy Stephanorhinus był kobietą, czy może mężczyzną – dlatego brane pod uwagę są zarówno propozycje imion żeńskich, jak i męskich.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.