Na Dolnym Śląsku powstał Geopark. Będzie promować Góry Izerskie.
W Szklarskiej Porębie został podpisany akt założycielski. Park promujący walory geologiczne Gór Izerskich ma być produktem turystycznym. Bogdan Szczerbak, członek rady geologicznej przy ministrze środowiska mówi, że geologiczne skarby Dolnego Śląska są mało znane, a to teren najbogatszy pod tym względem w Polsce:
Jak dodaje w podobnych rejonach w USA powstają parki narodowe. My też mamy się czym chwalić:
Założyciele chcą nie tylko wyeksponować najważniejsze geologicznie miejsca w Górach Izerskich, ale też zdobyć pieniądze na rozwój atrakcji geologicznych mówi Grzegorz Sokoliński z Lokalnej Organizacji Turystycznej:
Stanisław Kornafel z Towarzystwa Izerskiego jest przekonany, że turystyka geologiczna to przyszłość, bo przecież bardziej abstrakcyjny od niej Park Ciemnego Nieba w Górach Izerskich okazał się sukcesem:
Chodzi o muzea mineralogiczne, skanseny odtworzeniowe, czy atrakcyjne stanowiska geologiczne. Geopark Góry Izerskie jest drugim po Karkonoszach geoparkiem na Dolnym Śląsku i czwartym w Polsce, po Łuku Mużakowa, który jest częścią dużego geoparku po stronie niemieckiej, wspomnianych Karkonoszach i rejonie góry św. Anny na Wyżynie Śląskiej.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.