Wielki finałowy weekend w Goethe-Institut Pop Up Pavillon

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-06-07 16:22 | Zmodyfikowano: 2016-06-07 16:22
Wielki finałowy weekend w Goethe-Institut Pop Up Pavillon  - mat. prasowe
mat. prasowe

Od 9 do 12 czerwca Goethe-Institut Pop Up Pavillon zaprasza na wielki finałowy weekend pod hasłem „Pozytywka – miejski instynkt gry”. Z tej okazji na Nowym Targu wystąpi Käptn Peng - gwiazda niemieckiego ambitnego rapu, a uczestnicy gry miejskiej będą mogli wygrać m.in. wycieczkę do Berlina. Odbędzie się również jedno z najzabawniejszych spotkań literackich i wyjątkowa kolacja demokratyczna. Na dzieci i dorosłych czekać będą niestandardowe gry i łamigłówki. Od piątku, 17 czerwca, za sprawą instalacji „Music Construction Machine”, każdy będzie mógł uruchomić niesamowitą pozytywkę. Wszystkie wydarzenia Goethe-Institut Pop Up Pavillon są bezpłatne.

Perełka weekendu, czyli Käptn Peng & Die Tentakel von Delphi grają na dachu

Käptn Peng & Die Tentakel von Delphi to wyjątkowy duet braci Roberta i Jana Gwisdków, do których dołączyło trzech muzyków, tworząc wspólnie oryginalną mieszankę funku, rocka, muzyki alternatywnej i hip-hopu. Grupa reprezentuje nurt ambitnego rapu. Oryginalność utworów to zasługa m.in. charyzmatycznego wokalisty Käptn Penga (jest również bardzo znanym niemieckim aktorem), nietypowych instrumentów skonstruowanych z artykułów gospodarstwa domowego (garnki, sztućce, pokrywki), stylowego basisty z kontrabasem oraz pozytywnej energii pozostałych członków kapeli. Podczas koncertu na dachu Goethe-Institut Pop Up Pavillon (sobota, 20:00) przekonamy się, że hip-hopowa scena naszych zachodnich sąsiadów ma moc.

Weź udział w grze miejskiej i wygraj wycieczkę do Berlina

Goethe-Institut Pop Up Pavillon zadba o to, aby finałowy weekend pozostał dla wrocławian niezapomnianym. W niedzielę o godz. 11:00 startuje Wielka Wrocławska Gra Miejska pt. Tryb Awaryjny, w której będzie można wygrać weekend w Berlinie oraz vouchery do wykorzystania w księgarniach. Gra ma charakter przygodowy i będzie prowadzona w języku polskim. Uczestnicy wcielą się w rolę pracowników/stażystów Specjalnego Inspektoratu ds. Kłopotów (SIK). Ich zadaniem będzie rozwiązywanie m.in. ważnych problemów ludzkości. Aby wziąć udział w Grze, należy stworzyć 2-4-osobową drużynę i do 8 czerwca włącznie wysłać zgłoszenie mailem na adres [email protected], podając nazwę zespołu, imiona, nazwiska i wiek graczy oraz telefon kapitana drużyny.

„Ciemna Materia. Historia Gówna”. Spotkanie z Florianem Wernerem

Tym razem inicjatorem intrygujących rozmów będzie bohater Pawilonu Literackiego, Florian Werner - niemiecki pisarz, dziennikarz i tłumacz, autor instruktażu o różnorodnym zastosowaniu książki podczas apokalipsy, w Polsce znany z oryginalnego i wciągającego studium poświęconego ciemnej materii. Napisana z lekkością i poczuciem humoru książka Ciemna Materia. Historia Gówna, pokazuje, jak wiele kupa mówi nam o kulturze, społeczeństwie, zdrowiu, międzyludzkich więziach i ludzkości w ogóle. Spotkanie z pisarzem odbędzie się w czwartek, 9 czerwca, o godz. 18:00. Dzień później o tej samej porze w Pawilonie Literackim prof. Monika Wolting rozmawiać będzie o instynkcie gry i pisaniu powieści w erze mediów społecznościowych i Internetu. Jej gościem będzie pisarz Tilman Rammstedt, który pracuje obecnie nad eksperymentem literackim, polegającym na pisaniu w Internecie powieści, którą na bieżąco komentują czytelnicy.

Stolik spotkań demokratycznych

Tradycyjnie podczas weekendu odbędzie się cykl „Stolik spotkań”, tym razem demokratycznych. W piątek o godz. 15:00 (po polsku) i 20:00 (po angielsku) uczestnicy otrzymają przedmioty jednego rodzaju – widelec, nóż, naczynie lub jeden z produktów spożywczych. Żeby zjeść pełnowartościowy i smaczny posiłek, trzeba będzie dojść do porozumienia z innymi członkami zabawy. Współpracować. Negocjować. Zawiązywać sojusze. Wspólna kolacja w tak oryginalnej formie stanowi zminiaturyzowaną wersję demokracji i rządzących nią mechanizmów. Liczba uczestników jest ograniczona. Rejestracji na spotkanie można dokonywać do 8 czerwca, wysyłając wiadomość na adres: [email protected], podając nazwisko i numeru telefonu.

Balet triadyczny, gry i zabawy dla dzieci

Balet Triadyczny Schlemmera jest punktem wyjścia w pracy z dziećmi w projekcie realizowanym wspólnie przez Niemieckie Towarzystwo Oświatowe w Opolu i artystów performerów powiązanych z Wydziałem Teatru Tańca w Bytomiu. W ramach Goethe-Institut Pop Up Pavillon zobaczymy współczesną wariację na temat nowoczesnego tańca, w którym ruch tancerzy jest mechaniczny, naśladujący pracę zaprogramowanych robotów. Podczas weekendu „Pozytywka – miejski instynkt gry” do Goethe-Institut Pop Up Pavillon trafią także niestandardowe gry i instalacje, w tym tradycyjne planszówki, gry zręcznościowe, interaktywne i łamigłówki. W ręce uczestników oddany zostanie m.in. „Amazing“, czyli labirynt sterowany głosem.

Zostań człowiekiem – orkiestrą. Wernisaż instalacji Music Construction Machine

W piątek, 17 czerwca, o godz. 18:00 odbędzie się wernisaż „Music Constraction Machine” - ostatniej instalacji Goethe-Institut Pop Up Pavillon. Niklas Roy stworzył ogromną pozytywkę działającą na zasadzie fabrycznego taśmociągu. Wewnątrz Goethe-Institut Pop Up Pavillon staną gitara elektryczna, keyboard i perkusja. Na zewnątrz Pawilonu wystawać będzie tylko korba. Aby uruchomić mechanizm, trzeba będzie wcielić się w rolę człowieka-orkiestry, który wprowadzi korbę w ruch i wydobędzie z małego bandu serię dźwięków, zależnych od tempa i sposobu obracania. Człowiekiem-orkiestrą może zostać każdy i zagrać awangardowe trio jazzowe lub wariacje punkowej kapeli. 17 czerwca przypada rocznica 25-lecia podpisania Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy między Rzeczpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec, dlatego też wernisaż instalacji „Music Construction Machine” będzie bardzo wyjątkowy, bo symboliczny. Wszystkie instalacje artystyczne, prezentowane w Goethe-Institut Pop Up Pavillon, są realizowane w kooperacji z Centrum Sztuki WRO. W ramach tego partnerstwa, 15.06 o godz. 17.00, odbędzie się tam artist talk z artystą Niklasem Royem, który opowie o swojej twórczości i o instalacji „Music Construction Machine”.

Więcej informacji na www.goethe.de/wroclaw2016 oraz www.facebook.com/PopUpPavillon


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.