Stutysięczny gość w Hydropolis
14-latka przyjechała do Wrocławia z wycieczką szkolną. Załoga Hydropolis czekała w gotowości od samego rana, a kiedy czytnik biletów wskazał wejściówkę numer 100000, rozpoczęło się świętowanie. Przed drukarką wodną, która jest jedną z atrakcji wystawy o wodzie, Aleksandra Łuczak odebrała symboliczny bilet w rozmiarze XXL i upominek w postaci gry edukacyjnej. Tego dnia na wszystkich zwiedzających czekały balony, a każda grupa szkolna na pamiątkę otrzymała specjalny plakat.
– To było zaskoczenie, poczułam się bardzo miło. Nie wygrałam nigdy w żadnym konkursie, ale chyba tak właśnie czuje się człowiek, kiedy dowiaduje się o wygranej – mówiła 100-tysięczna zwiedzająca Hydropolis. Dla gimnazjalistki była to pierwsza wizyta w centrum wiedzy o wodzie. – Bardzo mi się tutaj podoba, jest przyjemnie i można dowiedzieć się wiele rzeczy, np. ile wody zużywa się w miastach i ile litrów przypada na jedną osobę. Polecam wizytę w Hydropolis, bo to nie tylko nauka, ale też dobra zabawa.
Radości z przekroczenia granicy stu tysięcy zwiedzających nie kryje Zdzisław Olejczyk, prezes MPWiK. – Tworząc Hydropolis zakładaliśmy, że wystawa stanie się ważnym punktem na edukacyjnej mapie miasta. Dlatego cieszymy się, że stutysięcznym gościem okazała się uczennica gimnazjum, która przyjechała do nas z klasową wycieczką. Codziennie nasze centrum odwiedza około 30 grup szkolnych, a my cały czas udoskonalamy ofertę edukacyjną.
Menedżer Hydropolis Piotr Puzanowski podkreśla, że wystawa przyciąga nie tylko szkoły, ale też turystów. – To jedyna taka atrakcja w Europie, dlatego odnotowujemy coraz więcej gości z całego kraju i z zagranicy. Wystawa jest dwujęzyczna, treści dostępne są również po angielsku, dlatego obcokrajowcy lubią do nas zaglądać, a pozytywnymi wrażeniami dzielą się m.in. na najpopularniejszych portalach turystycznych.
Hydropolis to ultranowoczesna wystawa poświęcona wodzie, która powstała w zabytkowym, XIX-wiecznym zbiorniku wody czystej. Powierzchnia centrum liczy ponad 4 tysiące metrów kwadratowych, na których znalazły się 64 interaktywne i multimedialne instalacje rozlokowane w ramach ośmiu stref tematycznych.
Odwiedzający mogą m.in zobaczyć projekcję dotyczącą powstania naszej planety i narodzin wody, zajrzeć do repliki batyskafu Trieste, który w 1960 roku dotarł do najgłębszego miejsca na Ziemi albo poznać bliżej najbardziej znane wraki statków i okrętów. Osobne strefy zostały poświęcone życiu tętniącemu w oceanach, znaczeniu wody dla człowieka w sensie fizycznym i metafizycznym, historii inżynierii wodnej, współczesnym systemom zarządzania wodą, a także jej stanom skupienia.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.