Wrocław 2030. Dziś debatowano o przyszłości miasta.
Tym razem politycy, społecznicy i praktycy rozmawiali o kulturze i polityce kulturalnej. W Teatrze Muzycznym Capitol spotkało się kilkadziesiąt osób. Jaroslaw Fret, kurator Europejskiej Stolicy Kultury przekonuje, że Teatr Współczesny i Polski powinny pomyśleć o wspólnych projektach, bo szkoda marnować ich wielkiej energii. Z drugiej strony, mimo wielu inwestycji, nadal widzi spore potrzeby jeśli chodzi o infrastrukturę dla kultury w mieście:
Tym razem politycy, społecznicy i praktycy rozmawiali o kulturze. Artur Celiński od 9 lat zajmuje się projektowaniem miejskiej polityki kulturalnej w wielu polskich miastach. Patrząc z perspektywy Warszawy widzi pewne zagrożenia dla stolicy Dolnego Śląska:
Współorganizatorem procesu tworzenia strategii są aktywiści i ruchy społeczne skupione wokół Towarzystwa Upiększania Miasta Wrocławia. Podczas 10 tematycznych seminariów i warsztatów mieszkańcy mogą zaprezentować swoje poglądy, pomysły i przemyślenia w kluczowych dla rozwoju Wrocławia kwestiach. Cykl seminariów i spotkań stworzy spójny dokument, który będzie strategią rozwojową miasta do 2030 roku.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.