Sztuki Wizualne w Radiu Wrocław Kultura
"Kobro jest zjawiskiem czasoprzestrzennym. Jej nowatorska twórczość, tak jak jej biografia, wciąż inspirują współczesnych artystów" pisze Karolina Jaklewicz zapraszając do Galerii Socato. Rozmawialiśmy o Katarzynie Kobro i dwóch piątkowych wydarzeniach - spotkaniem z Małgorzatą Czyńską, autorką książki "Kobro. Skok w przestrzeń" i wernisażu wystawy Majki Kiesner oraz Katarzyny Swinarskiej (Kattia Sappho) "Dwie godziny nad poziomem wody".
Strona galerii: http://www.socato.pl i fb wydarzenia: https://web.facebook.com/events/1696073947302188/
W części poświęconej wydarzeniom Wrocław 2016 ESK, z Dominiką Borkowską i Tomaszem Opanią rozmawialiśmy o projekcie Wrocław "Wejście od Podwórza". Projekt polega na realizacji interwencji artystycznych w zaniedbanych zakątkach Wrocławia, przede wszystkim na podwórkach. Artyści działając w danej przestrzeni współpracują z mieszkańcami, tak by wypracowane rozwiązania były wspólną wynegocjowaną pracą. Celem projektu jest próba obudzenia świadomości odpowiedzialności za przestrzeń tak ludziom bliską, a jednak „niczyją” - porzuconą, nieutrzymaną. Dominika podsumowywała projekt lisTY, które realizowała na "trójkącie".
Strona projektu: http://www.wroclaw2016.pl/podworze i fb lisTy: https://web.facebook.com/lisfinTY/
O wystawie Najlepsze Dyplomy Sztuki Mediów rozmawiałem z Piotrem Krajewskim. Szef Centrum Sztuki WRO mówił o artystkach nagrodzonych w konkursie oraz o towarzyszącej temu wydarzeniu konferencji na której zaprezentowali swe poglądy na sztukę, media i metody nauczania profesorowie wszystkich polskich akademii nauczający nowych mediów artystycznych.
Strona WRO Art Center: http://www.wrocenter.pl i fb wystawy: https://web.facebook.com/events/191172201255793/
"SUW wyrasta z idei niezależnych działań kuratorskich w przestrzeniach prywatnych, oraz kolektywnego podejmowania decyzji programowych przez artystów, organizatorów i kuratorów. Działania pod szyldem SUW odbywają się według uniwersalnych zasad, podczas jednej nocy w przestrzeniach pozainstytucjonalnych". O Samonośnych Uniwersalnych Wystawach opowiadała Kamila Wolszczak.
Strona Kamili Wolszczak: https://kamilawolszczak.wordpress.com i fb SUWu: https://web.facebook.com/projektsuw
"Tytuł wystawy wiedzie nas w obszar pejzażu dźwiękowego, zjawisk audialnych i akustycznej przestrzeni społecznej człowieka. Hasło „Milczenie dźwięków” jest jednak pretekstem do szerszej analizy pojęcia ciszy, próbą zmierzenia się z jego utopią i paradoksem". O nowej ekspozycji w Muzeum Współczesnym opowiadali kuratorka Agnieszka Chodysz-Foryś, jedna z artystek biorących udział w wystawie Natalia Wiśniewska i Paweł Szroniak - kurator performansu dźwiękowego Pablo Sanza „[in]audible”.
Strona MWW: http://muzeumwspolczesne.pli fb ekspozycji https://web.facebook.com/events/1692613241020490/
Bądź na bieżąco i zajrzyj na https://www.facebook.com/rwkultura/
Słuchaj Radia Wrocław Kultura w cyfrowej jakości DAB+, na stronie http://www.radiowroclawkultura.pl/
Słuchaj Radia Wrocław Kultura (link do streamu jest dostępny TUTAJ)
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.