Zoo na ratunek
Będzie się o tym można przekonać jutro we wrocławskim ogrodzie zoologicznym. Organizowane jest spotkanie, na temat projektów ratowania zwierząt Sahary. Zostanie zaprezentowany projekt reintrodukcji oryksów szablorogich w Tunezji wraz z historią ich ocalenia.
Wrocławskie ZOO prowadzi m.in. koordynację hodowli lisa pustynnego, czyli fenka. Na przykładzie tego małego ssaka, europejski koordynator hodowli fenków – Anna Mękarska, opowie na czym polega jej praca i opieka nad 150 liskami w 50 ogrodach.
Na koniec spotkania pojawi się zaskakujący temat – najnowszy projekt badawczy wrocławskiego zoo, jakim jest poszukiwanie ssaków morskich na Saharze. Chodzi o poszukiwania i badania manatów afrykańskich (Trichechus senegalensis) w rzece Niger. Manaty te zamieszkują bowiem wody przybrzeżne Afryki Zachodniej wpływając do rzek nawet na odległość 2 000 km od ujścia do Atlantyku. Będzie można również dowiedzieć się dlaczego we wrocławskim zoo pływają manaty karaibskie, a nie afrykańskie.
Będzie to czwarte spotkanie z cyklu o ochronie zwierząt organizowane przez wrocławskie zoo – ZOO NA RATUNEK. Tym razem pracownicy ogrodu opowiedzą jak ogrody zoologiczne przyczyniają się do przetrwania zagrożonych gatunków na przykładzie fauny saharyjskiej. Początek spotkania o godzinie 17 00.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.