Przegląd wydarzeń przedwyborczych CZWARTEK
Marcin Zawiła rezygnuje z członkostwa w Platformie Obywatelskiej. Prezydent Jeleniej Góry, który w ostatnich wyborach startował przeciw oficjalnemu kandydatowi własnej partii mówi, że ma już dość wewnętrznych konfliktów:
Zawiła podkreślił, że w wyborach do Senatu będzie popierał wyrzuconego z PO Jerzego Pokoja, a do Sejmu kandydatkę PO Zofię Czernow. Jako już osoba bezpartyjna nie widzi w tym żadnego konfliktu.
Kłodzko, Nowa Ruda i Świdnica. Od odwiedzenia tych miast rozpoczęła swój pobyt na Dolnym Śląsku, liderka Zjednoczonej Lewicy, Barbara Nowacka. W Nowej Rudzie złożyła kwiaty pod pomnikiem trudu górniczego, spotkała się także z wdowami po górnikach pracujących w dawnym zagłębiu. I to właśnie o potrzebie stworzenia miejsc pracy i dobrej edukacji, najwięcej mówiła podczas spotkań z mieszkańcami Kotliny Kłodzkiej:
Nowacka, jak inni liderzy podróżuje po Dolnym Śląsku specjalnym autobusem. Jutro odwiedzi Wrocław.
Nie jesteśmy Platformą Obywatelską bis mówią kandydaci Nowoczesnej do Sejmu w okręgu wrocławskim - działacze podkreślają, że zamierzają walczyć m.in. o uproszczenie prawa w Polsce. A lider partii Ryszard Petru podkreśla, że stawia na młodych ludzi. Przykładem we Wrocławiu jest "trójka" na liście do Sejmu Michał Górski, który nie ukrywa, że sprawy związane z prywatną działalnością gospodarczą są mu najbliższe:
Listę Nowoczesnej do Sejmu w okręgu wrocławskim otwiera szef Teatru Polskiego, Krzysztof Mieszkowski.
Zlikwidujmy kuratoria i ministerstwo edukacji - takie są nowe punkty programu wyborczego Zbigniewa Jarząbka - kandydata na senatora z wrocławskiej Nowej Prawicy. Jego zdaniem pieniądze przeznaczone na funkcjonowanie resortu, utrzymanie szkół i pensje dla nauczycieli powinny być przekazywane rodzicom w formie bonów. Te miałyby trafiać do prywatnie zarządzanych szkół:
Oprócz zmian w edukacji Zbigniew Jarząbek sprzeciwia się przyjmowaniu przez Polskę muzułmańskich imigrantów i apeluje o wzmocnienie polskiej armii.
Partia Razem mówi STOP polityce wsparcia przez rząd Specjalnych Stref Ekonomicznych. Członkowie partii zwracają uwagę na za niskie podatki korporacji i ulgi podatkowe dla Specjalnych Stref Ekonomicznych, podczas gdy efekt jest taki, że cierpią na tym mniejsze firmy. - Uczulamy także na prawa pracownicze, które coraz rzadziej są respektowane - mówi Iwo Augustyński z Partii Razem.
Pokazanie problemu to jedno, druga sprawa to znalezienie rozwiązania. Celem Partii Razem jest rozwijanie działalności spółdzielczej, więcej pieniędzy przeznaczanych na rozwijanie polskich firm i inwestycje w innowacyjność.
Chcemy uczciwego wynagrodzenia za uczciwą pracę - mówiła dziś podczas spotkania z dzienikarzami startująca do Sejmu - Małgorzata Calińska-Mayer. Bezpartyjna kandydatka w swoim programie zawarła trzy postulaty: obniżenie wieku emerytalnego, politykę i sprzyjającą rozwojowi przemysłu i przede wszystkim poprawę warunków zatrudnienia:
Małgorzata Calińska-Mayer startuje z list prawa i sprawiedliwości. Kandydatka jest wspieraną przez dolnośląską solidarność.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.