Wałbrzych: do niedzieli głosuj na budżet obywatelski
Ostatnie dwa dni głosowania w ramach budżetu obywatelskiego w Wałbrzychu. "W tym roku do wydania jest łącznie pięć milionów złotych" - mówi Joanna Stypułkowska z wałbrzyskiego magistratu:
Głosować można na czterdzieści projektów dzielnicowych oraz na pięć, dużych projektów dotyczących całego miasta. Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej sam głosować nie może. Zachęca jednak do aktywności, bo jak mówi "te projekty naprawdę zmieniają miasto":
Głosowanie potrwa do północy w niedzielę. Najlepiej zrobić to za pośrednictwem Internetu.
Projekty Ogólnomiejskie
1. Moje Miasto Wałbrzych – Bezpieczne i Ekologicznie
Zapewnienie wzrostu poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców miasta Wałbrzycha, w tym dodatkowe zabezpieczenie okolic szkół przed handlem narkotykami i środkami odurzającymi, zapobieganie dewastacji pięknie odremontowanych terenów Wałbrzycha, dodatkowe patrole w parkach i okolicach placów zabaw, a także promowanie hasła „Wałbrzych zielone miasto” – zakup 12 samochodów osobowych z napędem hybrydowym.
Lokalizacja: Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu
Koszt projektu: 1 000 000 zł
2. Poprawa jakości i standardu osób starszych – Dom Pomocy Społecznej w dzielnicy Sobięcin
Poprawa jakości życia osób w DPS w Wałbrzychu poprzez zapobieganie pogłębianiu się niepełnosprawności, zaspokajanie potrzeby ruchu, zapobiegając deformacjom i uszkodzeniom ciała, ułatwienie rehabilitacji, zapewnienie poczucia bezpieczeństwa, intymności oraz godności – zakup specjalistycznych łóżek z wyposażeniem dla obecnych i przyszłych mieszkańców Domu Pomocy Społecznej.
Lokalizacja: Dom Pomocy Społecznej w Wałbrzychu w dzielnicy Sobięcin.
Koszt: 129 tysięcy złotych
3. Harcerskie Centrum Wypoczynku
Mobilne Centrum Wypoczynku głównie dla dzieci i młodzieży – 25 domków z elementów lekkiej zabudowy drewnianej, nie związane z gruntem na stałe dzięki czemu będzie je można przemieszczać – miejsce dla zbiórek zastępów i drużyn harcerskich, a także na biwaki i zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży zrzeszonej i niezrzeszonej w ZHP.
Lokalizacja: Mobilne Centrum Wypoczynku m.in.: teren basenu przy ul. Bystrzyckiej na Rusinowie Koszt: 561 tysięcy złotych
4. Kopalnia Mocy – Centrum Rekreacyjno Wspianaczkowe
Stworzenie Centrum Rekreacyjno Wspinaczkowego miejsca do aktywnego spędzania wolnego czasu dla mieszkańców miasta poprzez promowanie zdrowego trybu życia i urozmaicenie oferty rekreacyjnej dla dzieci, młodzieży i dorosłych – przygotowanie koncepcji i projektu, budowa ścianki wspinaczkowej, budowa strefy bulderingowej.
Lokalizacja: Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia, Budynek nr 2
Koszt projektu: 980 tysięcy złotych
5. Zakup strojów scenicznych dla Zespołu Pieśni i Tańca Wałbrzych
Zakup strojów i obuwia dla Zespołu Pieśni i Tańca Wałbrzych, który reprezentuje Miasto Wałbrzych, Dolny Śląsk i Polskę na licznych krajowych i międzynarodowych festiwalach folklorystycznych – doposażenie kostiumerii dla wszystkich grup.
Lokalizacja: Obszar – Miasto Wałbrzych
Koszt projektu: 68 tysięcy złotych
Listę projektów dzielnicowych można znaleźć tutaj
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.