Zakaz nagości i wstępu dla kobiet w czasie menstruacji, czyli jak korzystać z saunarium
I tak źle i tak niedobrze? Postanowiliśmy przyjrzeć się regulaminom saunowania w miejskich aqua parkach na Dolnym Śląsku. Wiele z nich pozostawia klientom dowolność jeśli chodzi o strój albo jego brak. Inaczej jest np. w Trzebnicy czy Oławie. W tej drugiej miejscowości w zasadach korzystania z sauny znajduje się takie zdanie:
"Zakaz nagości oraz zachowania obscenicznego wobec innych użytkowników."
Przepis podzielił miłośników jeszcze wyższych niż na dworze temperatur. Z jednej strony tradycja saunowania nieodzownie kojarzy się z nagością, ale a z drugiej z wysokich temperatur chcą korzystać także rodzice z dziećmi. Więc ile osób, tyle opinii:
(źródło: termyjakuba.olawa.pl)
Maciej Aleksandrzak z Term Jakuba w Oławie tłumaczy, że szefowie obiektu starają się pogodzić wodę z ogniem. Więc kilka godzin w tygodniu, to czas tylko dla zwolenników strojów Adama i Ewy:
Co innego Trzebnica. Tu nie szukano półśrodków i całkowicie zakazano wchodzenie do sauny bez kostiumów kąpielowych. To nie jedyny zapis jaki widnieje w regulaminie. Punkt 11. mówi, że:
" Zabrania się korzystania z saun kobietom w czasie menstruacji".
(źródło: trzebnicazdroj.eu)
Pani Anna, była już klientka tego aqua parku, jest oburzona.
Kierownictwo obiektu odmówiło komentarza w tej sprawie do mikrofonu. W lakonicznym komunikacie przesłanym mailem czytamy "Regulamin zabrania (...) korzystania ze strefy saunarium kobietom podczas menstruacji z przyczyn higienicznych."
POSŁUCHAJ CAŁEGO MATERIAŁU:
(fot. Therme Erding/Wikimedia Commons)
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.