Diamentowa Liga: Małachowski trzeci w Oslo

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2015-06-12 07:19 | Zmodyfikowano: 2015-06-12 07:20

Dwa miejsca na podium były biało-czerwone. Na najwyższym stopniu stanął Robert Urbanek. Wynikiem 63,85m po raz pierwszy w karierze wygrał konkurs Diamentowej Ligi. Drugie miejsce zajął Erik Cadee, a trzeci był Piotr Małachowski. Holender i zawodnik WKS Śląsk Wrocław uzyskali taką samą odległość - 62,32m. Rezultaty nie należały do najlepszych bo na przeszkodzie dalekim rzutom stanęła pogoda i wiejący z różnych stron wiatr.

W konkurencjach zaliczanych do cyklu Diamentowej Ligi wystartowało jeszcze troje Polaków. W biegu kobiet na 1500 metrów, siódme miejsce zajęła Renata Pliś, który uzyskała swój najlepszy czas w tym sezonie (4.04,74). Wygrała Brytyjka - Laura Muir (4.00,39).

Wśród mężczyzn w biegu na 3000 metrów z przeszkodami rywalizował Krystian Zalewski i na metę dobiegł jako siódmy (8.22,44). Bezkonkurencyjny okazał się Kenijczyk - Jairus Kipchoge Birech (8.05,63). Natomiast w biegu na 200 metrów szóste miejsce zajął Karol Zalewski (20.89). Zgodnie z oczekiwaniami najszybszy był Francuz - Christophe Lemaitre, dla którego był to najlepszy występ w sezonie (20.21)