Powstanie 6000 miejsc pracy w legnickiej strefie ekonomicznej?
Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna od 31 maja będzie większa o 153 hektary. Taką decyzję podjęła właśnie Rada Ministrów. Z analiz wynika, że zmiana granic ma przynieść prawie 6000 nowych miejsc pracy.
Rząd potwierdza
To wiadomość potwierdzona już przez Centrum Informacyjne Rządu. Strefa, która ma charakter rozproszony w ostatnim dniu maja poszerzy się o działki przyległe do podstref w Legnicy, Legnickim Polu i Polkowicach, Ale również powstaną nowe obszary inwestycyjne w Głogowie, Kostomłotach i Miłkowicach. Ubędzie za to nieco ponad trzy hektary w części prochowickiej. Strefa daje dziś prace ponad 10 tysiącom ludzi. Inwestorzy, którzy otrzymali pozwolenie na funkcjonowanie w jej obszarze są zwolnieni z części podatków.
Legnicka SSE została ustanowiona Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 15 kwietnia 1997 r. (Dz. U. z 1997 r. nr 153, poz. 1003). Celem utworzenia LSSE było przeciwdziałanie bezrobociu przez tworzenie nowych miejsc pracy oraz stworzenie alternatywy dla monokultury przemysłu miedziowego.
Zmiany także w WSSE
Na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej powstaną nowe hale przemysłowe (w Wałbrzychu, Bolesławcu, Nowej Rudzie i Kłodzku). Jak powiedział Polskiej Agencji Prasowej Jacek Serdeczny z departamentu komunikacji Strefy, koszt każdej z czterech hal to 5 mln zł. - Budowa obiektów w Wałbrzychu oraz Nowej Rudzie już się rozpoczęła. Oczekujemy na pozwolenia na budowę pozostałych dwóch hal przemysłowych - wyjaśnił.
Budowa ma potrwać do końca 2014 r. Co dalej? - Prowadzone są wstępne rozmowy z potencjalnymi inwestorami. Jedna z firm już zadeklarowała chęć wynajmu jednego z czterech modułów hali w Bolesławcu - dodał w rozmowie z PAP Serdeczny.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.