Nietypowe biegi w modzie
Czym są biegi nietypowe?
Od klasycznych różnią się często dystansem, ale nie to jest ich znakiem rozpoznawczym. Pierwsza grupa biegów nietypowych to biegi na których dominuje motyw przewodni.
Przykładów jest sporo. Począwszy od biegów mikołajkowych gdzie biegacze przebierają się za postać świętego Mikołaja po biegi świetlików odbywające się w ciemnościach, a im biegacz bardziej przystrojony w świecidełka tym lepiej.
Taka forma zachęca biegaczy szczególnie tych mniej zaawansowanych, gdyż towarzyszy temu świetna zabawa, a wynik sportowy stawiany jest na drugim miejscu.
Kolejną grupą biegów są biegi rozgrywane w niecodziennych warunkach czy sceneriach. Bardzo popularne na Dolnym Śląsku są "Bieg Katorżnika", czy "Bieg śladem wygasłych wulkanów", na których co roku stawia się znaczna liczba uczestników.
Nie dziwią już biegi w fabrykach, kopalniach czy wysokich górach bądź na bardzo długich dystansach takich jak 100 kilometrów czy bieg 24 godzinny. Starty w takich zawodach dają fantastyczną odskocznię od codziennej monotonii treningowej, a różnorodność biegów nietypowych jest tak wielka, że idealnie wpisują się one w pojęcie turystyki biegowej.
Ekspert biegowy Radia Wrocław Grzegorz Pieczarka: "Zachęcam do wyszukiwania nietypowych biegów i startu w nich. Dla początkujących biegaczy może to być fantastyczna zabawa, a dla bardziej zaawansowanych biegaczy doskonała forma sprawdzenia się w okresie przygotowawczym bądź potraktowanie takiej imprezy jako znakomity trening."
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.