Ostatnia premiera Teatru „Odbicia"
Ostatnia premiera Teatru „Odbicia" (wcześniej „Piąta Ściana") to spektakl „TOK", który powstał na motywach dramatu Krzysztofa Bizio pt. „Toksyny". Bohaterowie widowiska zostają postawieni w ekstremalnych sytuacjach. W kolejnych scenach - rozmowach zmieniają się relacje między nimi, a władza i dominacja przechodzą z rąk do rąk, ale konflikt pozostaje…
Grupa po raz pierwszy mierzy się tutaj z dramatem współczesnym, ale przedstawia go po „swojemu" i szuka „siebie" w sytuacjach i rozmowach zawartych w pięciu epizodach „Toksyn". W spektaklu zastosowany został nietypowy zabieg konstrukcyjny: historia, którą oglądają widzowie nie jest opowiedziana w ciągu chronologicznym.
Teatr ODBICIA
TOK
na motywach sztuki "Toksyny" Krzysztofa Bizio
scenariusz: Elwira Szwedo-Mazurkiewicz
reżyseria: Elwira Szwedo-Mazurkiewicz
występują:
Ula - Urszula Żarczyńska; Marcin - Marcin Nowicki
Patrycja - Patrycja Białko; Julka - Julia Bogacz
Małgosia - Małgorzata Bereś; Wiki - Wiktoria Kulesza
oraz
PANI - Beata Szeląg
czas trwania: 30 minut
TEATR „ODBICIA” kontynuuje działania grupy teatralnej "Piąta ściana" istniejącej we wrocławskim CK Zachód (2007-2012). Grupa ma na koncie sporo premier („Żywioły", „Historia Doktora F", „E.E.", „Odbicia", „W strasznym dworku", „Kwiaty dla Mirelli") oraz nagrody (np. I nagrodę na X Dolnośląskich Spotkaniach Teatralnych „Chochoł 2012" za spektakl „W strasznym dworku"). Zespół dużo eksperymentuje z teatrem. Poszukuje własnego języka i
swojego miejsca na mapie teatru amatorskiego.
LATAWIEC - PREMIERA 27 PAŹDZIERNIKA 2013 R GODZ. 16.00, WSTĘP WOLNY
Pracując nad najnowszym przedstawieniem Teatr Ene Due Plus przeobraził się w Teatr „ Coś Więcej". Teatr "Coś Więcej", bo dla tych młodych aktorów liczy się nie tylko możliwość występowania na scenie. "Coś więcej", gdyż ważne są także: praca zespołowa - wymyślanie scenariusza, wspólne dobieranie środków wyrazu do poszczególnych scen, jaki i osobista perspektywa - pokazywanie na scenie problemów, które z punktu widzenia nastolatków warte są głębszej uwagi.
Scenariusz "Latawca" napisała uczestniczka zespołu - Paula Jochimiak, uczennica gimnazjum. Sztuka opowiada jak trudno być sobą w grupie, jak wielkim wyzwaniem bywa zachowanie swojej niezależności w zetknięciu ze WSZYSTKIMI oraz o tym, jak bardzo funkcjonowanie w grupie jest ważne dla młodego człowieka. Latawiec staje się tu symbolem utraconego dzieciństwa.
Zespół wie, że ich najnowsze przedsięwzięcie nie jest jeszcze dojrzałe dramaturgicznie, czy literacko. Moc "Latawca" tkwi jednak w tym, że spektakl wyrasta z osobistych doświadczeń grupy i jest ich własną próbą oswajania przeżywanych problemów i lęków.
Teatr Coś Więcej
Latawiec
Scenariusz: Paula Jochimiak
Reżyseria: Patrycja Czyżewska - Soroko oraz zespół
Akompaniament: Urszula Latuszek
Grają:
Dziewczynka: Paula Jochimiak
Wszyscy: Natalia Deron; Jula Skorupska Karolina Kowal, Tomek Traczyk
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.