Wrocław jest bezpiecznym miastem
Ponad trzy czwarte respondentów czuje się bezpiecznie we Wrocławiu - to wyniki najnowszego sondażu przeprowadzonego przez instytut IPC na zlecenie m.in Radia Wrocław.
- To dość zaskakujące, bo ludzie rzadko czują się bezpieczni - mówi nam Żaneta Rosiak z firmy badawczej:
Mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska jeśli w ogóle spodziewają się zagrożenia to najczęściej ze strony pospolitych chuliganów albo... pseudokibiców.
Badania zostały przeprowadzone przez Instytut Badawczy IPC na zlecenie Radia Wrocław na próbie 502 dorosłych mieszkańców Wrocławia, przy błędzie statystycznym na poziomie +/- 4%. Próba została dobrana w sposób losowy, reprezentatywny pod względem płci i wieku tak, aby badana próba odzwierciedlała populację mieszkańców Wrocławia. W badaniach zastosowano metodę CATI - computer assisted telephone interview, czyli wspomagany komputerowo wywiad telefoniczny. Jest to metoda zbierania informacji w ilościowych badaniach społecznych.
W badaniach realizowanych metodą CATI wywiad z respondentem jest prowadzony przez telefon, a ankieter odczytuje pytania i notuje uzyskiwane odpowiedzi korzystając ze specjalnego skryptu komputerowego. Skrypt pozwala na pewne zautomatyzowanie kwestionariusza - np. poprzez zarządzanie filtrowaniem zadawanych pytań lub losowanie kolejności, w jakiej określone kwestie będą odczytywane respondentowi.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.