Co dalej ze Śląskiem? (Komentarze)
Istnieje bowiem możliwość że w przypadku bankructwa klubu, o czy zdecyduje sąd, drużyna zostanie zdegradowana do niższych klas rozgrywkowych. To oznaczałoby że mecze nie będą rozgrywane na arenie która kosztowała około miliarda złotych.
Sebastian Lorenc z Platformy Obywatelskiej mówił w Debacie Politycznej Radia Wrocław że współwłaściciel klubu Zygmunt Solorz to biznesmen i ekonomia decyduje o jego decyzjach.
Mirosława Stachowiak Różecka z PiS z kolei zauważyła, że lepiej będzie jeżeli właściciel Polsatu pozbędzie się udziałów we wrocławskim klubie.
Michał Huzarski z SLD zwrócił uwagę, że obecny układ własnościowy w Śląsku powinien zostać zmieniony.
Kilka dni temu zarząd piłkarskiego Śląska złożył w sądzie wniosek o upadłość układową klubu. To oznacza, że drużyna nadal będzie mogła grać w ekstraklasie, a Śląsk w tym czasie będzie starał się porozumieć z wierzycielami. Długi Śląska szacowane są w tej chwili na blisko 50 milionów złotych.
Dolnośląscy politycy skomentowali również wysoką frekwencję w wyborach parlamentarnych u naszych zachodnich sąsiadów.
71,5 procent uprawnionych Niemców wybierało przedstawicieli Bundestagu. Triumfuje partia Angeli Markel. Wraz z siostrzaną, bawarską CSU chrześcijańscy demokraci uzyskali 41,5 procent poparcia.
- To za mało, by mogli rządzić samodzielnie - na specyfikę niemieckich wyborów zwracała uwagę w Debacie Politycznej Radia Wrocław Mirosława Stachowiak Różecka z PiS.
Sebastian Lorenc z Platformy Obywatelskiej mówił w Radiu Wrocław, że niestety w Polsce jeszcze długo nie będzie możliwa tak wysoka ponad 70 procentowa frekwencja. Ale jest dobrej myśli.
Dotychczasowy koalicjant CDU - liberalna partia FDP po raz pierwszy od 1949 roku nie dostała się do Bundestagu. Do parlamentu weszła też postkomunistyczna lewica z poparciem 8,6 procent, Zieloni uzyskali 8,4 procent głosów.
Posłuchaj Debaty Politycznej Radia Wrocław
Cz. I:
Cz. II:
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.