Wielka woda na Dolnym Śląsku, 21.05.10 - relacja
Dziś kolejny dzień walki z żywiołem. Sytuacja zmienia się z każdą godziną. Najświeższe informacje na antenie Radia Wrocław i prw.pl. Skorzystaj także ze specjalnej aplikacji na Iphona.
Masz zdjęcia lub nakręciłeś wideo? Przyślij je do nas: [email protected]
Nadesłane zdjęcia publikujemy pod tekstem.
Relacja 22.05.10 - bądź na bieżąco!
Godz. 3.00 - wrocławski Most Pokoju przejezdny. Akcja strażaków zakończona - poinformował słuchacz Radia Wrocław.
1.45 - ludzie broniący Pogotowia Ratunkowego przy ul. Traugutta we Wrocławiu proszą o jakiegoś koordynatora akcji - apeluje słuchaczka Radia Wrocław.
1.15 - Na wrocławskim Moście Pokoju została zamknięta jedynie nitka prowadząca w kierunku ul. Sienkiewicza z powodu drzewa, które uderzyło w filar - pisze nasz czytelnik. Strażacy wyciągają drzewo przy pomocy dźwigu:
(Fot. Szymon Zdziabek / PP Studio)
0.40 - Dramatyczny mejl od czytelnika www.prw.pl:
"... mieszkamy niecałe 300 m od Widawy (płaskiego terenu, bez zabudowy). Po wpuszczeniu wody z Odry do Widawy, zalanie nas to tylko kwestia czasu. Nie ma ani worków ani piasku. Po całym osiedlu krążą zdezorientowani i podenerwowani mieszkańcy.
Po przelaniu się wody przez wały Widawy nie będzie już czasu na nic! Nie zabezpieczymy (bo nie ma czym) nawet drzwi wejściowych.
Szkoda, że osoby decydujące się wpuszczać wodę z Odry do Widawy nie troszczą się o bezpieczeństwo tych wszystkich, których chcą zalać!!!".
0.30 - Kto potrzebuje worków z piaskiem, powinien zgłaszać się do Sekcji Obrony Cywilnej Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Przybyszewskiego 63 - poinformował słuchacz Radia Wrocław. Namiary są tu.
0.15 - Na pętli autobusu 130 (Polanowice) potrzebny piasek. - Są ludzie, ale nie mają czego pakować do worków. Przydałoby się też więcej rąk do pracy. Wał budowany jest w okolicach granic miasta, koło ul. Kamieńskiego - pisze do nas jeden z naszych czytelników.
23.40 - Sołtysowice proszą o worki i piasek - apeluje słuchaczka Radia Wrocław.
23.30 - Według ostatniego odczytu poziom wody w podwrocławskim Trestnie wynosi 624 cm. Zgodnie z wyliczeniami hydrologów spodziewana nad ranem fala kulminacyjna ma mieć 680 cm.
Woda dotkliwie dała się we znaki mieszkańcom Jelcza-Laskowic. Burmistrz miasta Kazimierz Putyra ocenia, że woda wdarła się do ponad połowy z zagrożonych zalaniem 170 gospodarstw domowych. Mieszkańcy ewakuowani są do miejscowych hoteli.
Prace przy uszczelnainiu wałów zakończyły się już w Siedlcach oraz we Wrocławiu. Wojewoda dolnośląski Rafał Jurkowlaniec przyznaje, że sztab kryzysowy przygotowuje się do ewentualnej ewakuacji mieszkańców, jeśli w nocy wały zostaną przerwane.
Pierwsze osoby ewakuowano już z wrocławskich Opatowic oraz z podwrocławskich Kątów Wilczyckich.
Zmiana organizacji ruchu na drodze nr 455. W związku z zalaniem i prowadzeniem akcji przeciwpowodziowej w miejscowości Łęg zamknięto przejazd. Objazd zorganizowano przez Czernicę i Miłoszyce.
Z powodu zalania nieprzejezdne są też trasy Kijowiec - Kruszowice w powiecie oleśnickim oraz Mokry Dwór - Trestno. Podobna sytuacja na drogach: Groblice - Kotowice, Marcinkowice - Zakrzów. W obu miejscach objazd przez Oławę.
23.25 - zamknięty jest Most Pokoju we Wrocławiu. Dramatyczna sytuacja na osiedlu Widawa. Tamtejsi mieszkańcy proszą o pomoc - to informacje od słuchaczy Radia Wrocław.
23.10 - Rozpoczyna się ewakuacja osiedla Zgorzelisko - mówi słuchacz Radia Wrocław.
23.05 - w Siechnicach jest piasek, a nie ma worków. Nikt nie koordynuje akcji wzmacniania wałów, ludzie robią to spontanicznie, bez planu - poinformowała słuchaczka Radia Wrocław.
22.55 - w Siechnicach jest już piasek. Poinformowali o tym mieszkańcy tej miejscowości.
22.45 - Mieszkańcy Swojczyc i Wojnowa apelują o worki z piaskiem oraz pochodnie.
22.30 - Nie ma worków, nie ma piasku, nie ma policji, nie ma wojska. Nikt nie wie, co robić. Jest jeden wielki chaos - tak sytuację w Siechnicach opisał jeden z mieszkańców tej miejscowości, który zadzwonił do Radia Wrocław.
22.25 - Mieszkańcy Wojnowa i Strachocina informują w Radiu Wrocław, że od paru dni pracują przy umacnianiu wałów i są dobrze przygotowani na falę kulminacyjną. - Nie było u nas ani policji, ani wojska. Świetnie daliśmy sobie radę sami - podkreślał na antenie jeden z mieszkańców Wojnowa.
22.00 - Dostaliśmy cios w plecy - mówi o sytuacji w Jelczu-Laskowicach burmistrz tego miasta Kazimierz Putyra. Posłuchaj dwuczęściowej rozmowy, którą przeprowadziliśmy z nim na gorąco, gdy trwała akcja ewakuowania mieszkańców. Cz. 1:
Cz. 2:
21.35 - Dramatyczny telefon do Radia Wrocław z wrocławskiego osiedla Widawa. Posłuchaj:
21.30 - Mieszkańcy Wojnowa zaapelowali w Radiu Wrocław o pilne dostarczenie im worków i piasku.
20.00 - Kazimierz Putyra, burmistrz Jelcza-Laskowic poinformował w Radiu Wrocław, że w jego mieście woda przelewa się przez wały. Ewakuować trzeba ok. 100 osób. Posłuchaj:
W mieście są kłopoty, ale nie doszło do przerwania wału. Jak informuje burmistrz, cofnął się nurt rzeki i dlatego woda przelała się przez wał.
Wrocław: uruchomiona została śluza na Rędzinie, co pozwoli obniżyć poziom wody w mieście i przygotować je na przyjście fali kulminacyjnej. Ma to nastąpić w sobotę nad ranem.
W bardzo złym stanie jest wał przeciwpowodziowy w Siedlcach w powiecie oławskim. Wzmacniany jest na długości trzech kilometrów. Nie może tam jednak wjechać ciężki sprzęt. Strażacy i mieszkańcy sami wnoszą worki z piaskiem. Wojewoda dolnośląski Rafał Jurkowlaniec nie wyklucza, że jeśli dojdzie do przerwania umocnień, będzie trzeba ewakuować mieszkańców.
Również w Oławie trwa walka z przeciekającymi wałami. Tam urzędnicy proszą mieszkańców o pomoc w układaniu worków z piaskiem przy ul. Bażantowej.
W okolicach Prochowic strażacy, policjanci i mieszkańcy wypełniają ubytki w wale przeciwpowodziowym wzdłuż Odry. Tam zabezpieczenia nie były remontowane od ostatniej powodzi.
19.30 - Wrocławskie fabryki szykują się na powódź. Pracownicy Volvo przy ul. Mydlanej oraz 3M przy ul. Kowalskiej obudowują budynki workami z piaskiem. Barykady ustawiono też wokół salonu i serwisu Mercedesa przy ul. Kowalskiej.
Po godz. 19.30 ekipa Radia Wrocław była w podwrocławskich Wilczycach. Posłuchaj gorącej relacji z tej zagrożonej powodzią miejscowości:
(Fot. Krzysztof Gluziński)
19.00 - Fala kulminacyjna na Odrze przechodzi przez Oławę. Oto kilka zdjęć, których autorem jest Michał Kopystyński:
18.45 - wiceprezydent Wrocławia Wojciech Adamski tłumaczy w Radiu Wrocław, co dokładnie oznacza decyzja o spuszczeniu części wody z Odry do Widawy. Posłuchaj:
18.00 - Siedlce, Zakrzów, Ścinawa, Janików, Kotowice - te miejscowości w powiecie oławskim mogą być ewakuowane. Tak informuje wojewódzki sztab kryzysowy.
Trwa walka na wałach w Oławie. Mieszkańcy wspierają strażaków i uszczelniają ochronę przeciwpowodziową. Martwią się, bo poziom wody jest wysoki. Tak wyglądała Oława w piątek:
(Fot. Dawid Parys)
Na wrocławskim Psim Polu przelewa się Widawa - tak informują strażacy. Sztab kryzysowy informuje, że nastąpi zrzut wody z Odry do Widawy. Podtopione mogą zostać osiedla Kowale, Sołtysowice, Krzyżanowice, Kłokoczyce i Szymanów. Do ewakuacji przewidziane są Wilczyce.
Jest decyzja o uruchomieniu śluzy na wrocławskim Rędzinie.
Kilkadziesiąt osób umacniało wał wzdłuż Odry na wrocławskich Osobowicach. Mieszkańcy razem ze strażą pożarną rozkładali folie i worki z piaskiem. Jak podkreślali, starają się nie popadać w panikę.
W czwartek nad umacnianiem terenów wzdłuż Odry na Osobowicach pracowało ponad sto osób.
Tak było w piątek po południu na Kozanowie:
(Fot. Bartosz Chrobak)
(Fot. Marcin Głuszak)
17.30 - Siedlce, Zakrzów, Kotowice - te miejscowości w powiecie oławskim będą ewakuowane. Przesiąka wał w Siedlcach. W Zakrzowie woda jest już na wysokości worków z piaskiem, które ustawiono na wale.
Na wrocławskim Psim Polu przelewa się Widawa - tak informują strażacy. Sztab kryzysowy tego nie potwierdza. Pierwszych mieszkańców ewakuowano natomiast z Opatowic. Tam również problemy z przejazdem.
Wrocławskie Centrum Zarządzania Kryzysowego zdecydowało o utworzeniu w mieście kilku punktów ewakuacyjnych. W razie potrzeby mieszkańcy mogą się zgłaszać do zespołu szkół przy ul. Kamiennej i Szkockiej, gimnazjum przy Czeskiej lub podstawówce przy Obornickiej.
17.00 - Fala kulminacyjna na Odrze jest w Oławie. Przyszła szybciej niż spodziewały się służby, ale na szczęście nie jest wyższa od prognoz. W mieście wały przeciekają w dwóch miejscach. Na razie udaje się opanowywać wycieki.
Oławscy urzędnicy poprosili o pomoc w uszczelnianiu wałów mieszkańców. Ludzie jednak są rozczarowani. Odpowiedzieli na apel i zostali... sami.
Wcześniej woda zalała drogi dojazdowe do Trestna. Problemy są również na wrocławskich Opatowicach. Ul. Międzyrzecka od skrzyżowania z Niskimi Łąkami jest dostępna tylko dla osób, które wiozą pomoc mieszkańcom. Ewakuowano stamtąd pierwsze cztery osoby. Ewakuowanymi mieszkańcami Opatowic zajmie się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu.
Wrocławski węzeł wodny powinien wytrzymać napór wody, jaką niesie za sobą fala kulminacyjna - tak zapewnia miejski sztab kryzysowy. Strażacy i żołnierze zabezpieczają port Popowice, ośrodek Grotowskiego i zakład uzdatniania wody na Grobli.
Urzędnicy apelują do mieszkańców o niewchodzenie na wały. Od godz. 18.00 we Wrocławiu zacznie obowiązywać bezwględny zakaz wejścia na te tereny. Tak wyglądał wał w pobliżu Mostu Warszawskiego przed godz. 17.00:
(Fot. Piotr Kamiński / Radio Wrocław)
Burmistrz Prochowic ogłosiła pogotowie ewakuacyjne na terenie wsi Rogów i Kwiatkowice. Podczas kontroli wałów na Odrze okazało się, że w kilku punktach są one podmyte.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed podniesieniem się poziomu rzek w dorzeczu górnej i środkowej Odry. W ciągu najbliższych dwóch dni ma intensywnie padać. Przejdą też burze. Woda podniesie się o 20-40 centymetrów.
15.50 - Wcześniej niż przewidywały wcześniejsze prognozy. - Fala kulminacyjna jest już na Dolnym Śląsku. Pojawiła się w Oławie - mówi wojewoda dolnośląski Rafał Jurkowlaniec. W Oławie problemy mogą pojawić się na ul. Bażantowej, gdzie może dojść do wycieku.
Burmistrz Jelcza-Laskowic zaapelował do mieszkańców miasta o pomoc przy napełnianiu piaskiem worków. Posłuchaj:
Trwa akcja umacniania wału na wrocławskich Osobowicach. Na miejscu są strażacy. Przyjechało wojsko. Pomagają mieszkańcy - głównie młodzi ludzie. Rozkładają folie i układają worki z piaskiem.
Tymczasem wiceprezydent Wrocławia Wojciech Adamski apelował w Radiu Wrocław o niepodejmowanie samodzielnych akcji wzmacniania wałów. Posłuchaj:
15.30 - Coraz trudniejsza sytuacja na wrocławskich Opatowicach. Dojazd do tej części miasta jest utrudniony. Na ulicach pojawiła się już woda.
Wrocław - Opatowice i Bartoszowice (Fot. Justyna Serwik)
Wiceprezydent Wrocławia Wojciech Adamski (Nagranie Radia Wrocław):
14.28 - Trestno odcięte od świata. Woda zalała drogi dojazdowe do podwrocławskiej miejscowości - tak mówią Radiu Wrocław mieszkańcy. Od wczoraj trwa tam zalewanie polderu Blizanowice - Trestno.
Godz. 14.00 - Śliwice pod Wrocławiem i wzmacnianie wałów na Widawce (Fot. Tomek Duda)
13.30 - Na razie nie została podjęta decyzja o ewakuacji mieszkańców Oławy.
Most kolejowy w Czernicy - widok od strony Jeszkowic (Fot. Tomasz Wolanin)
13.00 - W miejscowości Siedlce w powiecie oławskim w dwóch miejscach przeciekają wały. Właśnie podjęto decyzję o wyniesieniu mebli i sprzętów z kościoła.
Posłuchaj relacji Radia Wrocław:
12.30 - Aktualne stany wody
- Brzeg 727 cm - 3 cm niżej niż w roku 1997 r.
- Oława 761 cm - 5 cm mniej niż w 1997 r.
- Trestno 573 cm - 1,5 metra mniej niż w 1997 r.
Dość niski stan u bram Wrocławia. To efekt zalewania trzech polderów Lipki, Trestno-Blizanowice i otwartego pół godziny temu polderu Oławka.
Woda spływająca z Odry do polderu Lipki podlała dwie miejscowości Stary Otok i Stary Górnik. Mieszkańcy mimo ponawianych apeli nie chcą opuszczać swoich domów.
Oława - godz. 11 (Fot. Michał Kopystyński)
12.00 - Małe Lipki ważne dla Dolnego Śląska - w niewielkiej miejscowości w województwie opolskim trwa walka z utrzymaniem wałów. Umocnienia przeciekają w jednym miejscu. Utrzymanie wody ma ogromne znaczenie dla ewentualnego zagrożenia powodziowego dla Oławy, Siechnic i Wrocławia.
Na miejsce dotarł wóz satelitarny Radia Wrocław i nasz reporter Jan Pelczar. (Posłuchaj):
Oława (Fot. Piotr Kiec)
11.39 - Zakończyło się posiedzenie Wojewódzkiego Sztabu Kryzysowego. Wojewoda Rafał Jurkowlaniec oświadczył, że jeśli nie dojdzie do przerwania wałów, woda z Odry nie zagrozi mieszkańcom regionu. Komunikatu wojewody można posłuchać TUTAJ.
Oława - godz. 11.00 (Fot. Michał Kopystyński)
11.14 - Problemy z odprowadzaniem ścieków w Oławie. Wodociągi informują, że zalane są kanały sanitarne i przepompownia ścieków na osiedlu Zwierzyniec Duży. Urzędnicy proszą mieszkańców o zabezpieczenie i zaślepianie w swoich domach wszystkich odpływów, kratek i podłączeń do kanałów, żeby woda nie cofała się do budynków. Apelują również, by oszczędnie gospodarować wodą.
Oława - godz. 11.00 (Fot. Michał Kopystyński)
11.11 - Znów potrzebna pomoc przy umacnianiu wałów przy ul. Bażantowej 47. Prosimy pełnoletnich mężczyzn o zgłaszanie się do pomocy przy ul. Bażantowej. Ewentualnie dowóz od mostu do zagrożonego miejsca zapewni Straż Miejska - alarmuje oficjalny serwis Urzędu Miejskiego w Oławie.
Zdjęcia z Oławy (Fot. Ireneusz Orłowski)
11.00 - Trwa walka o utrzymanie wałów w Lipkach na granicy województwa dolnośląskiego i opolskiego. Umocnienia mają ogromne znaczenie dla Oławy.
Oława - godz. 10.00 (Fot. Piotr Kiec)
10.54 - Po oględzinach trasy autobusu linii 100 wrocławskie MPK wspólnie z policją uzgodniły, że trasa jest jednak przejezdna. Autobus kursuje więc swoją stałą trasą.
10.30 - Ważna informacja dla pasażerów wrocławskiego MPK. Linia autobusowa nr 100 nie jest w stanie dojechać już na Mokry Dwór. Autobus jedzie ul. Opolską do ul. Tyskiej i tam musi zawracać.
Nowa wersja (beta) portalu miejskiego Wrocławia zawierająca informacje o stanie wód
(Kliknij w obrazek)
10.00 - Mieszkańcy zbierają się przy zamkniętym moście na Odrą i przyglądają się rzece. Część z nich zapewnia, że podobnie jak mieszkańcy Starego Górnika, nie zamierza zgodzić się na ewakuację. Na ulicach Oławy przy Odrze wybija woda ze studzienek.
Zdjęcia z Oławy (Fot. Ireneusz Orłowski)
Pogotowie ewakuacyjne ogłoszono w Siedlcach i Zakrzowie.
Trwa ponowna walka o nieprzerwanie wału w miejscowości Lipki u zbiegu dwóch województw - opolskiego i dolnośląskiego. Utrzymanie wody w granicach wału ma ogromne znaczenie dla Oławy.
9.30 - obraduje wojewódzki sztab kryzysowy
9.00 - Oława czeka na falę kulminacyjną na Odrze, która ma się pojawić dziś po południu. Ostatnie informacje są jednak niepokojące. Starosta Marek Szponar powiedział Radiu Wrocław, że fala będzie wyższa niż wcześniej przewidywano. Ma mieć wysokość 770 cm a to o 3 cm więcej niż w 1997 roku.
W Oławie od rana jest wóz satelitarny Radia Wrocław. Woda z zalewanego polderu Lipki pojawiła się w dwóch miejscowościach Stary Otok i Stary Górnik. Dziś, mimo ponownego apelu mieszkańcy nie zdecydowali się na ewakuację.
Niepokój również w Ścinawie - tam fala ma się przepływać w niedzielę. Niektórzy mieszkańcy Ścinawy - w dzielnicach sąsiadujących z rzeką - już wczoraj przenieśli część wyposażenia swoich domów na wyższe kondygnacje.
W regionie pozostają zamknięte drogi:
- gminna nr 1933D (powiat wrocławski) - z powodu zalania przez rzekę Oławę na odcinku 50 m pomiędzy miejscowościami Groblice i Kotowice. Policja wyznaczyła objazd do Wrocławia przez Oławę.
- Droga gminna nr 17670D Marcinkowice-Zakrzów jest zalana na odcinku ok. 10 m warstwą 15 cm wody. Wyznaczono objazd przez Oławę.
- Droga powiatowa nr 455 Jelcz-Oława. Zamknięta na odcinku ok. 400 m z powodu zalania. Objazd przez Janików.
- Z powodu wysokiego stanu wody most na Odrze w Oławie został zamknięty dla samochodów.
- Nieprzejezdny jest także most w Brzegu. Jedyny dojazd z Oławy do Jelcza - Laskowic czy Oleśnicy prowadzi zatem przez Wrocław lub Opole.
8.30 - Dolny Śląsk czeka na falę kulminacyjną na Odrze, która w granicach województwa pojawi się dziś po południu.
Pogotowie ewakuacyjne ogłoszono w Siedlcach i Zakrzowie.
By obniżyć poziom wody w Odrze dziś zalany ma zostać polder Oławka. Na razie jego uruchomienie wstrzymano. Decyzja zapadnie podczas wojewódzkiego sztabu kryzysowego, który zbiera się za pół godziny.
Wrocław - ul. Św. Wincentego (Fot. Piotr Kamiński/Radio Wrocław)
Wrocław - plac Słowiański (Fot. Piotr Kamiński/Radio Wrocław)
W związku z przejściem fali przez Wrocław na pewno zalana zostanie ul. Opatowicka. Problemy z dojazdem mogą mieć mieszkańcy peryferyjnych osiedli - Nowy Dom, Opatowice, Trestno i Mokry Dwór.
Do ewakuacji przygotowywane są dwa wrocławskie szpitale: im. Marciniaka przy ul. Traugutta i Gromkowskiego przy ul. Koszarowej.
Na zdjęciu wrocławskie Osobowice (Fot. Grzegorz Zarytkiewicz)
8.00 - Fala kulminacyjna na Odrze dociera do Brzegu - w ciągu ostatniej doby poziom wody podniósł sie tam o pół metra - w tej chwili o kilka centymetrów przekracza już poziom z roku 1997.
Wieczorem na Opolszczyźnie zalane były 94 miejscowości. Najtrudniejsza sytuacja panowała w dolinie Odry poniżej Opola. Powoli opada natomiast poziom Odry w Krapkowicach i Opolu.
7.30 - Kulminacyjna fala dotrze do granic województwa dolnośląskiego dziś popołudniu. Do granic Wrocławia zbliży się w sobotę wczesnym rankiem. Szacunki wskazują, że fala zmieści się w obwałowaniach Wrocławia.
Na razie nie wiadomo, jak wysoka i jak długa będzie fala kulminacyjna na Odrze, która przepłynie przez region. Dokładniejsze dane pojawią się po zaplanowanym na godz. 9 zebraniu sztabu kryzysowego. W tej chwili w Oławie poziom wody sięga 757 cm, czyli jest tylko o 9 cm niższy niż w 1997 roku.
We Wrocławiu wały przy Odrze folią i workami z piaskiem wzmacniali m.in. na Osobowicach, Kozanowie i wyspie Piasek strażacy i żołnierze.
Wrocław - Kozanów (Fot. Grzegorz Wiśniewski)
7.00 - W tej chwili w dorzeczu Odry w 20 miejscach przekroczone są stany alarmowe na rzekach. Najpoważniej w Brzegu, Oławie i Krzyżanowicach. Woda jest w domach w Starym Górniku w powiecie oławskim. Tam zalany został polder Lipki. Ludzie nie chcieli się ewakuować.
Podobna sytuacja panuje w pobliskim Starym Otoku. Na terenie Dolnego Śląska napełniane są dwa poldery zalewowe - Lipki oraz Blizanowice-Trestno. Około godz.8 planowane jest rozpoczęcie napełniania polderu Oławka.
Wieczorem na Opolszczyźnie zalane były 94 miejscowości. Najtrudniejsza sytuacja była w dolinie Odry poniżej Opola i w dzielnicy Metalchem, gdzie do umacniania wałów włączyło się wojsko. Powoli opada poziom Odry w Krapkowicach i Opolu.
6.30 - Na nadejście fali przygotowują sie miasta poiniżej Wrocławia. Hydrolodzy spodziewają się, że fala kulminacyjna w Ścinawie pojawi się w w niedzielę po południu, mimo to mieszkańcy np. ulicu Chobieńskiej - niedaleko wałów - juz rozpoczęli zabezpieczanie swoich domów. Przede wszystkim większość cennych przedmiotów przenieśli na wyższe piętra.
Z powodu wysokiego stanu wody most na Odrze w Oławie został zamknięty dla samochodów. Nieprzejezdny jest także most w Brzegu. Jedyny dojazd z Oławy do Jelcza - Laskowic czy Oleśnicy prowadzi zatem przez Wrocław lub Opole.
00.01 - Wiarygodne dane pojawią się nad ranem. O godz. 9 zbiera się sztab kryzysowy w Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu. W nim podamy konkretne informacje - mówi Wojewoda Rafał Jurkowlaniec.
Zobacz, jak wyglądał poziom wody we Wrocławiu wczoraj (20.05.10) o godz. 20. Udaliśmy się m.in. na Most Grunwaldzki, Jaz Zwierzyniecki, Strachocin i Jaz Opatowicki.
Zobacz także:
- mapę zalanych terenów w całej Polsce
- Odrę z komina Kogeneracji SA
- Trestno i okolice w serwisie Google Maps
- Wielka woda na Dolnym Śląsku, 20.05.10 - relacja
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.